UYGUNER DERİ PAZARLAMA ve TİC. A.Ş.

Sektör: Deri Link: www.uyguner.com

Uyguner’den Bursa’da Döşemelik Deri Fabrikası Yatırımı

Uyguner Deri Pazarlama Yönetim Kurulu Başkanı Burak Uyguner’in Hürriyet Özel Deri Eki’ne Açıklaması:

Uyguner’den Bursa’da Döşemelik Deri Fabrikası Yatırımı

77 yıllık bilgi birikimi ile 3 kuşaktır deri üreten ve sektörün köklü firmalarından biri olan Uyguner Deri,  yatırımlarını hız kesmeden sürdürüyor. Uyguner Deri, Bursa İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde Türkiye’de sektörün önemli eksiği olan döşemelik deri fabrikası yatırımı yapıyor.

Uyguner Deri Pazarlama Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Deri Sanayi İşverenleri Sendikası (TÜDİS) Başkanı Burak Uyguner, Türkiye’de döşemelik deri üretimi konusunda ciddi bir açık olduğunu vurgulayarak, “Uyguner Deri olarak Türkiye’de gelecek vadeden ev döşemeciliği alanında Bursa’da yatırım yapıyoruz. Hedefimiz, 2013 yılı sonunda imalata geçmek. Türkiye’nin bu çok eksik olduğu pazarda yeni marka olarak piyasaya çıkmayı planlıyoruz” dedi. Uyguner Deri olarak, dünya deri sektöründeki teknolojik gelişmeleri ve modayı yakından takip ettiklerini vurgulayan Burak Uyguner, dünya fiyatlarıyla dünya standartlarında kaliteli mal ürettiklerini ifade etti. 

Türk Deri sektörünün 2023 ihracat hedefinin 4,5 milyar dolar olduğunu hatırlatan Burak Uyguner, şunları söyledi:
“İhracat hedefine ulaşabilmemiz için sektörün 2023’e kadar her yıl yüzde 10 büyümesi gerekiyor. Önümüzdeki yıllarda alt yapı yatırımlarımızı planladığımız gibi tamamlarsak, 2023 hedeflerine ulaşacağımızı inanıyorum. Bunun için öncelikle Türk deri sektörünün dış pazarda pazar çeşitliliğine gitmesi gerekir. Ürünü de çeşitlendirmesi lazım. Türkiye dış pazarda çok yerde güreşiyor. Küresel bir kriz var doğru ama deniz durgunken herkes iş yapar. Önemli olan dalgalı denizde iş yapabilmek. Şartlar zorken işi büyütebilmek“

Sektörün en önemli sorunlarının başında kayıt dışı üretim ve kayıt dışı istihdam geldiğine dikkat çeken Burak Uyguner, “Deri sektörü olarak biz devletten teşvik istemiyoruz. Kayıt dışı üretim ve istihdam önlenirse, bizim için en büyük teşvik bu olur. OSB’de modern teknoloji ile çevreye saygılı üretim yapıyoruz ama bu bizi kayıt dışı çalışan rakiplerimize göre pahalı yapıyor. Bu da haksız rekabete neden oluyor” diye konuştu.

Türkiye deride markalaşmak zorunda

Türkiye’nin nitelikli üretim yaptığını ancak en önemli eksiğinin markalaşmak olduğunu belirten Burak Uyguner, “Türkiye’nin deri sektöründe katma değer yaratmak için her şeyden evvel markaları eksik. Türkiye’nin hedefi; İtalya gibi markalaşmak olmalı. Ürünlerimize marka değeri katmalıyız” dedi.

Deri Sektöründe 77 Yıllık Birikim

1935 yılında merhum Bekir Uyguner tarafından kurulan ve faaliyetlerini 1992 yılı sonuna kadar İstanbul Kazlıçeşme’de sürdüren Uyguner Deri Sanayii Ve Ticaret A.Ş,  1993 yılında Tuzla Organize Deri Sanayi Bölgesi’ndeki modern binasına taşıdı. 2006 yılında şirket profiline Uyguner Deri Pazarlama Ve Ticaret A.Ş‘ini ekleyen şirketin, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Konya şubeleri ile geniş bir pazarlama ve satış ağı bulunuyor.

Modern bir arıtma tesisine sahip Tuzla Organize Deri Sanayi Bölgesi’nde çevreye duyarlı üretim yapan Uyguner Deri, sektörün örnek tesislerinden birine sahip. Vidala, giysilik, döşemelik, saraciyelik deriler üreten Uyguner Deri, Moskova, Hong Kong ofisleriyle ihracat ağını ve dünya pazarındaki etkin rolünü her geçen gün daha da artırıyor.

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON