TED RÖNESANS KOLEJİ

Sektör: Eğitim Link: http://www.tedronesans.com/

Twitter Bu Kez Sanat İçin!

TWİTTER BU KEZ SANAT İÇİN!

ÇOCUKLAR TEKNOLOJİYİ SANATLA BULUŞTURDU!

TED RÖNESANS KOLEJİ’NİN 2’İNCİ YAZ SANAT KAMPINDA SOSYAL MEDYANIN EN ÖNEMLİ MECRASI TWİTTER, ÇOCUKLARIN YARATICILIĞINI GELİŞTİRMEK İÇİN KULLANILDI.

TWİTTER ART ATÖLYESİ’NDE ‘ÇOCUK OLMAK VE ÖĞRENMEK” KONULARINDA SLOGAN OLUŞTURMALARI İSTENEN ÇOCUKLAR, SLOGANLARINI TED RÖNESANS’IN TWİTTER HESABINDAN PAYLAŞTILAR…

İŞTE EN FAZLA RETWEET ALAN SLOGAN:

“ÖĞRENMEK O KADAR KOLAY MI? KENDİNE DEĞİL HAFIZANA SOR!”

Farklı ve yenilikçi eğitim yöntem ve tekniklerini benimseyerek yola çıkan TED Rönesans Koleji ilgi çekici bir etkinliğe daha imza attı. Kolejin 8-9 Ağustos 2014 tarihlerinde düzenlenen 2’inci Yaz Sanat Kampı atölyelerinden biri olan Twitter Art Atölyesi’nde çocuklar teknolojiyi sanatla buluşturdu. Çok yoğun bir ilgiyle karşılanan atölyede, çocukların ‘çocuk olmak ve öğrenmek’ başlığından yola çıkarak, oluşturdukları sloganlar, TED Rönesans’ın Twitter hesabından paylaşıldı. En fazla Retweet alan slogan, “Öğrenmek o kadar kolay mı? Kendine değil hafızana sor!” sloganı oldu.

TED Rönesans Koleji’nin özgüven sahibi, çok yönlü ve farkındalığı yüksek bireyler yetiştirmek hedefi ışığında Nisan ayından bu yana düzenlenen sanat atölyelerinde minikler, eğitmenler eşliğinde sosyal medyadan müziğe, heykelden bilime pek çok farklı olguyu sanatla buluşturuyorlar.

TED Rönesans Kampüsü’nde ücretsiz olarak düzenlenen atölyelerin sonuncusu ise bu haftasonu yapıldı. Tan Sağtürk Akademi ile Jazz, Ritim Atölyesi, Dev Kağıt Heykeller, Yaratıcı Oyun, Graffiti gibi pek çok atölyenin yer aldığı TED Rönesans Koleji Yaz Sanat Kampı’nın en ilgi çekici atölyesi ise Twitter Art oldu.

 

Sanatçı Holzer’in yaklaşımından yola çıkıldı

Sosyal medyanın bilginin akış hızı ve dinamizmi ile mesafeleri, sınırları ortadan kaldırarak kitleleri buluşturan ve hatta kimi zaman gündemi belirleyen mecrası Twitter, bu sefer sanat için başroldeydi. TED Rönesans Koleji Twitter Art Atölyesi, sözcükleri ve yazıyı kullanarak ‘doğru bilinen gerçekleri sorgulatan’ çalışmaları ve özellikle Led panolarla yarattığı sloganlarıyla dikkat çeken sanatçı Jeny Holzer’ın yaklaşımı ışığında düzenlendi.

Atölyede çocuklara Holzer’ın sanat anlayışının tanıtılmasının ardından, ‘Çocuk olmak ve öğrenmek’ başlığı hakkındaki düşüncelerini Holzer’ın anlayışını yansıtan birer cümle ile paylaşmaları istendi. Ortaya çıkan birbirinden ilginç sloganlar çocukların ismi ve yaşı ile birlikte TED Rönesans Koleji’nin Twitter hesabından paylaşıldı. Gün boyunca en çok Retweet alan Tweet 9 yaşındaki Sude Öztekin’in ‘Öğrenmek o kadar kolay mı? Kendine değil hafızana sor’ Tweet’i oldu.

İlginç sloganlar!

Twitter Art atölyesinin diğer ilgi çekici tweetlerinden bazıları şöyle:

Ecrin Türkoğlu: “Hafıza kartın boşsa, çocuğa sor sorunu.”

Kerem Kahveci: “Çocuklar doğayı en çok koruyan insanlardır.”

Sude Öztekin: “Öğrenmek istiyorsan hafızanı bir incele. Bakma, gör.”

Mert Üstün: “En sevdiklerim; ev, araba, köpek. Bunlar beni mutlu eder.”

Twitter’ın sanatsal amaçla kullanıldığı atölye, TED Rönesans Koleji’nin eğitim anlayışını da simgeliyor. 2014-2015 öğretim yılında eğitime başlayacak olan TED Rönesans Koleji, çocukların sosyal, duygusal, bilişsel, motor becerilerinin ortaya çıkmasına imkan verecek ortamlar sunarak, ‘kendine güvenli ve yaratıcı’ bireyler yetiştirmeyi hedefliyor.

 

TED Rönesans Koleji Hakkında

Rönesans Holding ve Rönesans Eğitim Vakfı tarafından Türk Eğitim Derneği işbirliğiyle kurulan TED Rönesans Koleji, 2014-2015 eğitim öğretim yılında İstanbul Küçükyalı’da faaliyete geçiyor. Rönesans Eğitim Vakfı iştiraki olan okuldan elde edilen gelir yine eğitime aktarılacak.

TED Rönesans Koleji, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde, deneyimli Türk ve yabancı öğretmenleriyle eğitim verecek. 2014-2015 yılı için anaokulundan itibaren 6. sınıf dahil olmak üzere öğrenci alacak kolejde; İngilizce birinci yabancı dil, İspanyolca, Almanca, Fransızca ve Rusça ise ikinci yabancı dil olarak öğretilecek.

Toplam 20.000 metrekarelik alanda 1.200 öğrenciye eğitim verecek TED Rönesans Koleji, 35 milyon TL yatırımla kuruldu. Okul; kapalı spor salonu, çok amaçlı salon, sanat atölyeleri, hobi ve etkinlik alanlarını içerecek. Yaklaşık 8.000 metrekarelik açık alanda ise 3 basketbol sahası, etkinlik alanı, oyun terası ve bahçeler bulunacak. Amerikan Yeşil Bina Konseyi (USGBC) tarafından geliştirilen ve Dünyanın en önemli gönüllü sertifikalarından biri olan Leed Altın Sertifika’yı almaya hak kazanan ilk kolej olan TED Rönesans binası, tamamen çevreci bir yaklaşımla tasarlandı.

 

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON