TÜRKİYE SATRANÇ FEDERASYONU TSF

Sektör: Spor Link: www.tsf.org.tr

FIDE Başkanı'nın Görev ve Yetkilerini Devretmesi İle İlgili Açıklama

Türkiye Satranç Federasyonu(TSF), Dünya Satranç Federasyonu (FIDE) Başkanı Kirsan İlyumzhinov’un görev ve yetkilerini geçici bir süre ile FIDE Başkan Vekili Georgios Makropoulos'a devretmesi ile ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamanın, konunun gündemde yer almasıyla medyadan gelen yoğun bilgi ve görüş talepleri doğrultusunda, kamuoyunu aydınlatmak üzere yapıldığı kaydedildi.

Atina’da yapılan Olağanüstü FIDE Yönetim Kurulu Toplantısı’nda ülkemizi temsil eden TSF’nin konu ile ilgili Türkiye’nin menfaatleri doğrultusunda görüş bildirdiği belirtilen açıklama şöyle:

“FIDE Başkanı Kirsan İlyumzhinov’un görev ve yetkilerini geçici süreyle Başkan Vekili Georgios Makropoulos'a devretmesi çerçevesinde medyadan yoğun bilgi ve görüş talepleri gelmiştir. Türkiye Satranç Federasyonu olarak gelişmelerle ilgili kamuoyunu aydınlatmak için açıklama yapma ihtiyacı doğmuştur.

Dünya Satranç Federasyonu’nun(FIDE) çağrısı üzerine 6 Aralık 2015 Pazar günü Atina’da, FIDE Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımıyla olağanüstü bir toplantı yapılmıştır. Toplantıda Türkiye Satranç Federasyonu’nu FIDE Yönetim Kurulu As Başkanı olarak görev yapan Federasyon Başkanımız Gülkız Tulay temsil etmiştir.

Toplantıda FIDE Başkanı Kirsan İlyumzhinov, son günlerde Türkiye ve dünya kamuoyuna yansıyan iddialarla ilgili Yönetim Kurulu Üyelerine bilgi vermiştir. İlyumzhinov, hakkındaki iddialarla ilgili hukuki süreç tamamlanana kadar FIDE mevzuatı gereği, görev ve yetkilerini geçici olarak FIDE Başkan Vekili Georgios Makropoulos'a devretmiştir.

Atina’da yapılan Olağanüstü FIDE Yönetim Kurulu toplantısında ülkemizi temsil eden Türkiye Satranç Federasyonu’muz Türkiye ve dünya kamuoyuna düşen iddialarla ilgili ülkemizin menfaatleri doğrultusunda görüşlerini toplantıda dile getirmiştir.

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON