İNTES - TÜRKİYE İNŞAAT SANAYİCİLERİ İŞVEREN SENDİKASI

Sektör: İnşaat Link: http://www.intes.org.tr

Nijerya Federal Yapı Bakanlığı ve Konut İdaresi’nin Yetkilileri Türk Kamu İhale Sistemini öğrenmek için İNTES’in davetlisi olarak Türkiye’ye geldi.

TÜRKİYE NİJERYA’YA SİSTEM İHRAÇ EDİYOR!

NİJERYALILAR TÜRK KAMU İHALE SİSTEMİNİ ÖĞRENİYOR

Nijerya Federal Yapı Bakanlığı ve Konut İdaresi’nin Yetkilileri Türk Kamu İhale Sistemini öğrenmek için İNTES’in davetlisi olarak Türkiye’ye geldi.

Nijerya Heyeti, Ekonomi Bakanlığı, TOKİ,  Karayolları yetkilileri ve İNTES üyeleriyle Ankara’da akşam yemeğinde bir araya gelecek.

Nijerya’da karayolu, demiryolu ve liman projelerini yürüten Federal Yapı Bakanlığı ile Konut İdaresi’nin üst düzey yetkilileri, Türkiye’deki kamu ihale sistemi öğrenmek üzere Türkiye’ye geldi. Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası’nın (İNTES) davetlisi olarak Türkiye’ye gelen Heyet, kamu ihale sisteminin uygulandığı projeleri yerinde inceleyecek.

Yurt dışı müteahhitlik sektöründe atağa geçen Türkiye, yeni bir pazarlar için harekete geçti. Son olarak Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın Güney Afrika ve Mozambik ziyaretiyle gündemin ilk sırasına oturan Afrika ülkeleri pazarı yurt dışında iş yapan inşaat firmalarının yeni gözdesi oldu. Türkiye, 2020 yılına kadar Afrika Bölgesi ülkelerine 400 milyar dolarlık altyapı yatırımı gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Bu kapsamda Ekonomi Bakanlığı’nın talepleri doğrultusunda pazar ülkeleri ziyaret eden ve ihtiyaçları doğrultusunda projeler hazırlayan İNTES, işe Nijerya ile başladı. Nijerya’da karayolu, demiryolu ve liman projelerini yürüten Federal Yapı Bakanlığı ile Konut İdaresi’nin üst düzey yetkililerini Türkiye’ye davet eden İNTES, heyette bulunan Nijeryalı bürokratlara kamu ihale sistemi ile ilgili teorik eğitimler veriyor. 23 Mart 2013 tarihine kadar Türkiye’de bulunan heyet, Ekonomi Bakanlığı başta olmak üzere Karayolları Genel Müdürlüğü, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nı ziyaret ederek yetkililer ile görüşecek. Heyet ayrıca, Ankara’daki TOKİ TOBAŞ A.Ş. Şantiyesi ile Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi şantiyesini ve Varyap Meridyen Şantiyesini gezecek.

Nijerya Heyeti, yarın (21 Mart 2013 Perşembe günü) Ekonomi Bakanlığı, Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Karayolları Genel Müdürlüğü yetkilileri ve İNTES üyesi firmaların temsilcileri ile Ankara Swiss Otel’de düzenlenecek akşam yemeğinde bir araya gelecek. Yemeğe Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Bülent Uğur Ecevit ve Nijerya Büyükelçiliği Müsteşarı Foluso Oluwle de katılacak. 

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON