TÜRK NÖROLOJİ DERNEĞİ

Sektör: Sağlık-Eğitim Link: http://www.noroloji.org.tr/

Türk Nöroloji Derneği’nden Doktora Saldırıya Kınama...

“Hekimleri ve diğer sağlık çalışanlarını hedef alan tüm şiddet olaylarını ve bu olaylara neden olanları kınıyoruz!”

“Sistemdeki yanlışlıkların sorumlusu hekimler ve sağlık çalışanları değil!”

Türk Nöroloji Derneği(TND), TND üyesi olan ve Ağrı Devlet Hastanesi'nde Nöroloji Uzmanı olarak görev yapan 7 aylık hamile Nevroz Ünlü’nün poliklinikte muayene yaptığı sırada bir hasta yakını tarafından saldırıya uğramasını kınayan bir bildiri yayımladı.

TND Yönetim Kurulu tarafından yayınlanan bildiride, son yıllarda yürütülen sağlık politikaları nedeniyle hekim ve sağlık çalışanlarının yüklerinin arttığı kaydedilerek, “Sistemdeki yanlışlıkların sorumlusu hekimler ve sağlık çalışanları değil!” denildi.

Türk Nöroloji Derneği’nin konu ile ilgili yayımladığı bildiri şöyle:

“Ağrı Devlet Hastanesi’nde Nöroloji Uzmanı olarak görev yapan değerli üyemiz 7 aylık hamile Dr. Nevroz Ünlü 8 Şubat 2012 tarihinde görevi başında bir hasta yakınının saldırısına uğradı.  Karnına aldığı tekme darbesi ile erken doğum riski nedeni ile 10 gün rapor alan değerli meslektaşımıza acil şifalar dileriz.

Hekimleri ve diğer sağlık çalışanlarını hedef alan tüm şiddet olaylarını ve bu olaylara neden olanları kınıyoruz!  Son yıllardaki sağlık politikaları nedeni ile hekim ve sağlık çalışanlarının üzerine binen yük giderek artmakta ve tüm sağlık çalışanları oluşan bu aksaklıkların tek sorumlusu olarak gösterilmektedir. Değerli halkımız bilmelidir ki; sistemdeki yanlışlıkların sorumlusu hekimler ve sağlık çalışanları değildir!”

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON