TÜRKİYE SATRANÇ FEDERASYONU TSF

Sektör: Spor Link: www.tsf.org.tr

TSF Başkanı Gülkız Tulay: “Darbe Girişimini Nefretle Kınıyoruz”

TSF BAŞKANI GÜLKIZ TULAY:

“DARBE GİRİŞİMİNİ NEFRETLE KINIYORUZ” 

Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) Başkanı Gülkız Tulay, 15 Temmuz akşamı demokrasimize yönelik gerçekleştirilen darbe girişimini yaptığı açıklamayla kınadı.

TSF Başkanı Gülkız Tulay’ın, darbe girişimine ilişkin açıklaması şöyle:

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne, Meclisi’ne ve demokrasiye karşı yapılan darbe girişimini nefretle kınıyoruz. Milli iradeyi hedef alan bu girişimi kabul etmek mümkün değildir. Milletimiz milli iradeye sahip çıkarak sağduyu ile bu gelişmelere en iyi yanıtı vermiştir.

Darbe girişimi sırasında çıkan çatışmalarda hayatını kaybeden güvenlik güçlerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar dilerim.

Ülkemiz her alanda olduğu gibi spor alanındaki başarıları ile göz doldururken, hain odaklar tarafından karanlık bir ortama çekilmek istenmektedir. Yaratılmak istenen kaos ortamında en iyi yol göstericimiz sağduyu ile hareket etmek olacaktır. Türkiye Satranç Federasyonu olarak Devletimizin gerekli önlemleri alacağına ve Milletimizin bu demokrasi sınavını da başarıyla vereceğine inancımız tamdır.

Ülkemizi geleceğe taşımanın en güzel yolunun çocuklarımıza iyi bir gelecek kurmak olduğu bilinciyle her zaman ve her durumda Milletimizin ve Devletimizin hizmetindeyiz. Gün birlik ve beraberlik günüdür.

Satranç ailesi olarak,  Türkiye Cumhuriyeti'nin temel ilkesi olan demokrasi ve milli iradenin üstünlüğüne bağlılığımızı bildirir, bu zor günlerin en kısa zamanda geride kalmasını dileriz.

 

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON