BOLU BELEDİYESİ

Sektör: Kamu Link: http://www.bolu.bel.tr

Trafik Daha Yakından Takip Edilecek

Bolu Belediyesi ile Türk Telekom özel bir anlaşmaya imza atarak Trafik Elektronik Denetleme Sistemi’ni, Türkiye’de ilk olarak Bolu’da hayata geçirdi.

 

 

Türk Telekom ile Bolu Belediyesi  arasındaimzalanan protokol sonrası TEDES, “Trafik Elektronik Denetleme Sistemi” Türkiye’de ilk kez Bolu’da uygulanmaya başladı. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz,Fiberoptik alt yapı çalışmasının Bolu’da yüzde 70 oranında tamamlandığı belirterek;” TEDES, mobesesisteminin alt bileşeni olarak kurulacak. 79 adet MOBESE kamerası ileyerleşim birimlerindeki trafik suçları ve düzeni daha yakından takip edilebilecek” dedi.

“Trafik suçları ve düzeni daha yakından takibe alınacak”

Başkan Yılmaz açıklamasının devamında TEDES ile Bolu’da trafiğin düzene gireceğini belirterek, " Türk Telekom’la Bolu Belediyesi arasında yapılan  çalışmalar neticesinde fiberoptik altyapı oluşturuluyor. İlk etap olarak bu yapılacak olan fiber alt yapı ile beraber 35 mobese kamerası Bolu gözetleniyordu. 44 mobese kamerası daha belirlenen noktalara konulacak.Böylece, yerleşim birimlerindeki trafik suçları ve düzeni daha yakından takibe alınacak. Altyapı çalışmalarına göre, TEDES, özellikle kırmızı ışık, hız sınırı, banket ve emniyet şeridi ihlalleri başta olmak üzere tüm trafik kuralı ihlallerinin tespitinde kullanılacak.Kameralar 6,2 megapiksel çözünürlüğe sahip olup, gece ve gündüz çalışabilecektir”dedi.

Başkan Yılmaz açıklamasının sonunda,”TEDESile Şehir içindeki trafiği kontrol altına alacağız. Bu kameralar her türlü hava koşullarında ve darbelere karşı dayanıklıdır. Görüntüler Bolu Emniyet Müdürlüğü haber merkezinden canlı olarak izlenebilecek ve anında müdahale yapılabilecektir" diye konuştu.

 

 

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON