TİSK - TÜRKİYE İŞVEREN SENDİKALARI KONFEDERASYONU

Sektör: İş Örgütleri Link: http://www.tisk.org.tr/

TİSK Sosyal Sorumluluk Ödülleri'nde Geri Sayım

23 ŞİRKETİN SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

FİNALDE YARIŞACAK

“TİSK 2015 Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri”ne 58 şirket başvurdu,23 şirketin sosyal sorumluluk projeleri finale kaldı. Büyük işletmelerin ve KOBİ’lerin kendi kulvarlarında yarışacağı ödül programının kazananları Kasım ayı içerisinde belli olacak. Ödüller ise Aralık ayında İstanbul’da düzenlenecek törenle verilecek. 

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu’nun (TİSK) sürekli hale getirdiği ve bu yıl 2’ncisi düzenlenen “TİSK Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri”nde finale gelindi. 52’si büyük ölçekli, 6’sı küçük ve orta ölçekli (KOBİ) olmak üzere toplam 58 şirketin başvurduğu yarışmada 20’si büyük ölçekli şirketlere, 2’si KOBİ’lere ait olmak üzere toplam 23 şirketin sosyal sorumluluk projesi finale kaldı.

PROJELERDE YOK YOK 

Maden kazası psikososyal destek projesinden, trafik dedektifi projesine, engelli dostu fabrika projesinden işbaşında eğitim projesine, arkeolojiden kadın girişimcilere kadar hayatın her alanına dokunan 23 Finalist Proje için geri sayım başladı. İşçi, işveren, hükümet, medya, üniversite ve sivil toplum kuruluşu kesimlerinin temsilcilerinden oluşan Seçici Kurul, finalist projeleri 5 temel kategoride (Etkililik, Sürdürülebilirlilik, Kapsayıcılık, İyi Uygulama, Yenilikçilik) değerlendirilip, birer kategorik ödül verecek. Bunlara 2015 yılında önemi dolayısıyla yeni bir kategori eklendi; işbaşında eğitim alanındaki projelerin değerlendirilmesiyle ‘GAN TÜRKİYE Özel Ödülü’ de verilecek. Ayrıca tüm kategorilerden en yüksek puanı alan iki ayrı projeye de yine farklı ölçeklerde (Büyük Şirket ve KOBİ) olmak üzere ‘Büyük Ödül’ verilecek.

ÖDÜL SAHİPLERİ KASIM’DA BELİRLENECEK

Seçici Kurul, Kasım ayında yapılacak toplantıda 23 finalist projeyi değerlendirecek ve ödül alacak projeleri belirleyecek. Ödüller Aralık ayında İstanbul’da düzenlenecek ‘Ulusal Konferans ve Ödül Töreni’nde sahiplerini bulacak. “Büyük Ölçekli Şirketler” kategorisinde, İskenderun Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş, Bayer Türk, Daikin A.Ş, Türksat A.Ş., Ford Otosan Yeniköy Fabrikası, Pharmavision, Mercedes Benz Türkiye, Garanti Bankası, Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş, Ford Otomotiv Sanayi A.Ş, Boyner Büyük Mağazacılık, Er-bakır Elektrolit Bakir Ürünleri, Alianz Sigorta, The Boeing Company, İçdaş A.Ş., Opet Petrolcülük A.Ş., Visa Europe, Borusan Holding A.Ş, Pınar Süt Mamülleri Sanayii A.Ş, STFA Yatırım Holding, Gübretaş finalist olarak belirlendi. “KOBİ” kategorisinde ise KOPPERT ile Polat Organik Gübre finale kaldı.

2014 ÖDÜLLERİ

Geçtiğimiz yıl; Meslek Lisesi Memleket Meselesi Projesi ile Koç Holding, Engelsiz İlaç Projesi ile Çevreci Eczacılar Kooperatifi Büyük Ödül’ü kazanmıştı. Borusan HoldingAnnemin İşi Benim Geleceğim Projesi ile Kapsayıcılık Ödülü’ne, Boyner Holding Nar Taneleri Projesi ile İyi Uygulama Ödülü’ne, Opet Petrolcülük Temiz Tuvalet Kampanyası ve Fritem A.Ş Bizim Sokağın Çocukları Projesi ile Etkililik Ödülü’ne, Anadolu Cam Sanayii Cam Yeniden Cam Projesi ile Sürdürülebilirlilik Ödülü’ne, IBM Türk ise On Demand Community Programı ile Yenilikçilik Ödülü’ne layık görülmüştü.

 

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON