TED RÖNESANS KOLEJİ

Sektör: Eğitim Link: http://www.tedronesans.com/

TED Rönesans Resim Atölyesi Etkinliği’nde, Çocuklar, Ünlü Ressamlardan Esinlenerek, Kendi Eserlerini Yarattı…

 

Çocuk Gözüyle Picasso ve Pollock…

TED Rönesans Resim Atölyesi Etkinliği’nde, Çocuklar, Ünlü Ressamlardan Esinlenerek, Kendi Eserlerini Yarattı…

TED Rönesans Koleji, çocukların sanat eğilimlerini ortaya çıkarmak için özel çalışmalar düzenliyor. Kolej’in düzenlediği Resim Atölyesi Etkinliği’ne katılan çocuklar, Pablo Picasso ve Jackson Pollock’ın resimlerinden esinlenerek,  kendi eserlerine hayat verdi.

Etkinlik, Rönesans Holding ve Rönesans Eğitim Vakfı tarafından Türk Eğitim Derneği işbirliğiyle kurulan TED Rönesans Koleji’nin katkılarıyla KozzyAVM’de gerçekleştirildi.

6 Nisan Pazar günü düzenlenen etkinlikte, çocuklar, çalışmalarında ünlü ressamlar Picasso ve Jackson Pollock’ın eserlerinden ilham aldı. TED Rönesans Koleji Kurucu Müdürü İpek Ak’ın da yer aldığı etkinliğe yoğun ilgi gösterilirken, atölye çalışmaları 4 seans olarak, yaklaşık 40-50 dakika sürecek şekilde gerçekleştirildi.

Resimlerini, evlerine beraberinde götüren çocuklar, hem sanatçıların bilmedikleri yönlerini öğrendi hem de eğlenceli dakikalar geçirdi. 

 

TED Rönesans Koleji Hakkında

Rönesans Holding ve Rönesans Eğitim Vakfı tarafından Türk Eğitim Derneği işbirliğiyle kurulan TED Rönesans Koleji, 2014-2015 eğitim öğretim yılında İstanbul Küçükyalı’da faaliyete geçmeye hazırlanıyor. Rönesans Eğitim Vakfı iştiraki olan okuldan elde edilen gelir yine eğitime aktarılacak.

Araştırmacı, yenilikçi eğitim yöntem ve teknikleriyle, öğrencilerine hayat boyu sürecek başarının yolunu açmayı hedefleyen TED Rönesans Koleji, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde, deneyimli Türk ve yabancı öğretmenleriyle eğitim verecek. 2014-2015 yılı için anaokulundan itibaren 6. sınıf dahil öğrenci alacak kolejde; İngilizce birinci yabancı dil, İspanyolca, Almanca, Fransızca ve Rusça ise ikinci yabancı dil olarak öğretilecek.

Toplam 20.000 metrekarelik alanda 1.200 öğrenciye eğitim verecek TED Rönesans Koleji, 35 milyon TL yatırımla kuruldu. Okul; kapalı spor salonu, çok amaçlı salon, plastik sanatlar atölyesi gibi birçok derslik, hobi ve etkinlik alanlarını içerecek. Yaklaşık 8.000 metrekarelik açık alanda ise 3 basketbol sahası, etkinlik alanı, oyun terası ve bahçeler bulunacak.

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON