TED RÖNESANS KOLEJİ

Sektör: Eğitim Link: http://www.tedronesans.com/

Gişe Rekorları Kıran 'Odada Dört Mevsim' TED Rönesans Koleji 23 Nisan Şenliği İle İlk Kez Anadolu Yakası'nda...

    
    

KOLEJ, 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NI HAFTA BOYUNCA SÜRECEK EĞLENCE VE SANAT DOLU BİR PROGRAMLA KUTLUYOR…

23 NİSAN’DA OYUNCAK KORTEJİ İLE BAŞLAYACAK ŞENLİKLER, OKAY TEMİZ RİTİM ATÖLYESİ VE BKM’NİN GİŞE REKORLARI KIRAN ‘ODADA DÖRT MEVSİM’ ÇOCUK OYUNU İLE HAFTA BOYUNCA DEVAM EDECEK…

TED Rönesans Koleji 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı minikler için unutulmaz bir şenlik programı ile kutluyor. 23 – 27 Nisan tarihleri arasında sürecek TED Rönesans Koleji 23 Nisan Şenliği ile çocuklar eğlenceye ve sanata doyacak. Şenlik kapsamında gişe rekorları kıran Odada Dört Mevsim adlı çocuk tiyatrosu, ilk kez Anadolu Yakası’nda sahnelenecek.

Şenlik 23 Nisan Çarşamba günü Kozzy AVM’de Oyuncak Korteji ile başlayacak. Bando, tahta bacak, jonglör, tek teker ve pandomim şovundan oluşan Oyuncak Korteji’nin heyecan dolu gösterisi 16.00, 18.30 ve 20.30 saatlerinde Kozzy AVM’de 23 Nisan coşkusunu minik ziyaretçilere yaşatacak.

Büyük usta Okay Temiz miniklerle çalacak…

Uluslararası caz sanatçısı ve ritim ustası Okay Temiz ile gerçekleştirilecek Ritim Atölyesi ise TED Rönesans 23 Nisan Şenliği’nin ikinci ayağı olacak. 34 yıllık caz ve dünya müzikleri tecrübelerini hem büyükler hem de minikler için ritim atölyeleri ile paylaşan büyük usta Temiz, 24 Nisan Perşembe günü Kozzy AVM’de çocuklarla birlikte çalacak.

TED Rönesans Koleji tarafından çocukların ritmik yetenekleri ve yaratıcılıklarını geliştirmeleri hedefiyle düzenlenen atölyede, 5-12 yaş arası 20’şer çocukla gerçekleştirilecek olan seansların ilki 15.00-16.00 saatleri arasında, ikincisi ise 16.30-17.30 saatleri arasında yapılacak.

Etkinlikte enstrümanların doğru tutulmasından, doğru sesler çıkarılabilmesine, oturuş pozisyonlarından, ellerin doğru kullanılmasına kadar birçok unsuru eğlenerek öğrenecek olan çocuklar, Okay Temiz ile çalmanın keyfini yaşayacaklar.

Gişe rekorları kıran oyun ilk kez Anadolu Yakası’nda!

TED Rönesans Koleji 23 Nisan Şenliği kapsamında gerçekleştirilecek son etkinlik ise ‘Odada Dört Mevsim’ adlı çocuk oyunu… BKM ile İMAJ ortak kuruluşu olan Kelebek Yapım’ın sahneye koyduğu oyunu bugüne kadar 5 bin kişi izledi. Neşe Türkeş’in yazdığı ve Okan Yahşi’nin yönettiği oyun,  ilk kez Anadolu Yakası’nda ücretsiz olarak sahnelenecek.

26-27 Nisan 2014 tarihlerinde, 3-10 yaş arası minik sanatseverleri büyülü bir yolculuğa çıkaracak olan ‘Odada Dört Mevsim’, danslar ve görsel efektler ve Vivaldi’nin müzikleri eşliğinde, 45 dakika boyunca teknoloji, müzik ve sanatı bir arada sunacak.

Vivaldi’nin dört mevsimini bir odada yaşatacak olan oyun, odasında nasıl vakit geçireceğini bilmeden sıkılan Bora’nın, yardımına koşan bilge sinek Bay Cızbız ile arasında geçen hikayeleri konu alıyor.

Sadece iki günlük bu özel gösterimde, kontenjan sınırlı olduğundan, 26- 27 Nisan 2014 tarihlerinde 13:00 ve 15:00 saatlerinde olmak üzere 4 kez sergilenecek olan oyunu izlemek isteyen tiyatro severlerin 0533 811 38 14 ya da 0530 265 38 89 numaralı telefonlardan rezervasyon yaptırmaları gerekiyor. 

 TED Rönesans Koleji Hakkında 

Rönesans Holding ve Rönesans Eğitim Vakfı tarafından Türk Eğitim Derneği işbirliğiyle kurulan TED Rönesans Koleji, 2014-2015 eğitim öğretim yılında İstanbul Küçükyalı’da faaliyete geçmeye hazırlanıyor. Rönesans Eğitim Vakfı iştiraki olan okuldan elde edilen gelir yine eğitime aktarılacak.

 Araştırmacı, yenilikçi eğitim yöntem ve teknikleriyle, öğrencilerine hayat boyu sürecek başarının yolunu açmayı hedefleyen TED Rönesans Koleji, anasınıfı,  ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde, deneyimli Türk ve yabancı öğretmenleriyle eğitim verecek. 2014-2015 yılı için anaokulundan itibaren 6. sınıf dahil öğrenci alacak kolejde; İngilizce birinci yabancı dil, İspanyolca, Almanca, Fransızca ve Rusça ise ikinci yabancı dil olarak öğretilecek.

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON