TED RÖNESANS KOLEJİ

Sektör: Eğitim Link: http://www.tedronesans.com/

TED Rönesans Koleji Tiyatro Şenliği Başladı!

    

GİŞE REKORLARI KIRAN, ‘ODADA DÖRT MEVSİM’ ÇOCUK OYUNU

İLK KEZ ANADOLU YAKASI’NDA ÜCRETSİZ SAHNELENDİ 

OYUNUN BÜYÜLÜ DÜNYASINA GİREN ÇOCUKLAR, DÖRT MEVSİMİ BİR ARADA YAŞADI

Rönesans Holding ve Rönesans Eğitim Vakfı tarafından Türk Eğitim Derneği işbirliğiyle kurulan TED Rönesans Koleji’nin Tiyatro Şenliği ‘Odada Dört Mevsim’ oyunu ile başladı. Gişe rekortmeni çocuk oyunu TED Rönesans Koleji Sahnesi’nde minik izleyicilerle buluştu.

Gösterim öncesi gerçekleştirilen açılış kokteyline Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı İpek Ilıcak ve Rönesans Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Kurumsal İletişim Varlık Yönetimi Grup Başkanı Süha Günel ev sahipliği yaptı.  Davetliler ayrıca fuaye alanında yer alan Yaratıcı Çocuklar Derneği’nin Gülümseten Kareler Fotoğraf Sergisi’ni de gezdi.

Minik sanatseverleri büyülü bir masal dünyasının içine çeken, ‘Odada Dört Mevsim’, danslar, görsel efektler ve Vivaldi’nin müzikleri eşliğinde 45 dakika boyunca teknoloji, müzik ve sanatı bir arada sundu.

BKM ile İMAJ ortak kuruluşu olan Kelebek Yapım’ın sahneye koyduğu, ‘Odada Dört Mevsim’i bugüne kadar 5 bin kişi izledi. Neşe Türkeş’in yazdığı ve Okan Yahşi’nin yönettiği oyun, ilk kez Anadolu yakasında ücretsiz sahnelendi.

Vivaldi’nin dört mevsimini bir odada yaşatan oyun, küçük tiyatroseverlere, odasında nasıl vakit geçireceğini bilemeyen ve canı çok sıkılan Bora’nın yardımına koşan bilge sinek Bay Cızbız ile arasında geçen hikayeleri fantastik bir dille anlatıyor.

TED Rönesans Koleji Hakkında

TED Rönesans Koleji, 2014-2015 eğitim öğretim yılında İstanbul Küçükyalı’da faaliyete geçmeye hazırlanıyor. Rönesans Eğitim Vakfı iştiraki olan okuldan elde edilen gelir yine eğitime aktarılacak.

Araştırmacı, yenilikçi eğitim yöntem ve teknikleriyle, öğrencilerine hayat boyu sürecek başarının yolunu açmayı hedefleyen TED Rönesans Koleji, anasınıfı, ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde, deneyimli Türk ve yabancı öğretmenleriyle eğitim verecek. 2014-2015 yılı için anasınıfından itibaren 6. sınıf dahil öğrenci alacak kolejde; İngilizce birinci yabancı dil, İspanyolca, Almanca, Fransızca ve Rusça ise ikinci yabancı dil olarak öğretilecek.

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON