TED RÖNESANS KOLEJİ

Sektör: Eğitim Link: http://www.tedronesans.com/

TED Rönesans Koleji Minikleri Sanatla Buluşturdu.

 

TED RÖNESANS KOLEJİ, MİNİKLERİ SANATLA BULUŞTURDU.

DÜZENLENEN SANAT ATÖLYELERİNDE 5-12 YAŞ ARASI ÇOCUKLAR, KÜÇÜLEN KART VE TAŞ BOYAMA YAPTILAR…

Çocukların çok yönlü ve geniş bakış açısına sahip, dünya vatandaşı bireyler olarak yetişmeleri için onların akademik gelişimleri kadar, beceri gelişimlerine katkı sağlamayı da öncelikli hedefleri arasında gören TED Rönesans Koleji, minikleri sanatla buluşturma etkinliklerine devam ediyor. 7-8 Haziran’da düzenlenen sanat atölyelerinde, çocuklar sanat eğitmenleri eşliğinde ısınınca küçülen kartlar ve taş boyama yaptılar.

TED Rönesans Koleji’nin sanat atölyeleri iki farklı alanda gerçekleştirildi. 5-12 yaş arasındaki çocuklara uygun olarak düzenlenen atölyelerin ilki Isınınca Küçülen Kartlar Atölyesi oldu. Eğitmenler eşliğinde boyadıkları kartları fırına vererek kendi özel kartlarını oluşturan çocuklar için sanat ve eğlence dolu ikinci atölye ise yaratıcılıklarını renklerle buluşturdukları Taş Boyama Atölyesi idi…

 

Eğitim programını çocukların bütün gelişim alanlarını destekleyecek, kendileriyle ilgili yetkinliklerini keşfetmelerini sağlayacak şekilde sunan TED Rönesans Koleji’nin düzenlediği minikler için sanat etkinliklerinin, önümüzdeki aylarda İstanbul’daki diğer semtlerde de devam etmesi planlanıyor.

TED Rönesans Koleji Hakkında

Rönesans Holding ve Rönesans Eğitim Vakfı tarafından Türk Eğitim Derneği işbirliğiyle kurulan TED Rönesans Koleji, 2014-2015 eğitim öğretim yılında İstanbul Küçükyalı’da faaliyete geçiyor. Rönesans Eğitim Vakfı iştiraki olan okuldan elde edilen gelir yine eğitime aktarılacak.

Araştırmacı, yenilikçi eğitim yöntem ve teknikleriyle, öğrencilerine hayat boyu sürecek başarının yolunu açmayı hedefleyen TED Rönesans Koleji, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde, deneyimli Türk ve yabancı öğretmenleriyle eğitim verecek. 2014-2015 yılı için anaokulundan itibaren 6. sınıf dahil öğrenci alacak kolejde; İngilizce birinci yabancı dil, İspanyolca, Almanca, Fransızca ve Rusça ise ikinci yabancı dil olarak öğretilecek.

Toplam 20.000 metrekarelik alanda 1.200 öğrenciye eğitim verecek TED Rönesans Koleji, 35 milyon TL yatırımla kuruldu. Okul; kapalı spor salonu, çok amaçlı salon, plastik sanatlar atölyesi gibi birçok derslik, hobi ve etkinlik alanlarını içerecek. Yaklaşık 8.000 metrekarelik açık alanda ise 3 basketbol sahası, etkinlik alanı, oyun terası ve bahçeler bulunacak. Amerikan Yeşil Bina Konseyi (USGBC) tarafından geliştirilen ve Dünyanın en önemli gönüllü sertifikalarından biri olan Leed Altın Sertifika’yı almaya hak kazanan ilk kolej olan TED Rönesans binası, tamamen çevreci bir yaklaşımla tasarlandı.

 

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON