TED RÖNESANS KOLEJİ

Sektör: Eğitim Link: http://www.tedronesans.com/

TED Rönesans Koleji, Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılını Barış Mesajlarıyla Kutladı

  

TED Rönesans Koleji Öğrencileri Savaş ortamında kurulan Türk – Anzak Dostluğunu Canlandırdı

Öğrenciler Evrensel Barış Mesajlarını Tiyatro Sahnesinden Gönderdi

TED Rönesans Koleji, Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı kapsamında gerçekleştirdiği etkinliklere devam ediyor. 9-13 Mart tarihlerinde Çanakkale’de bulunan Seddülbahir 1915 Savaş Malzemeleri Müzesi’ni İstanbul’daki öğrencilerle buluşturan TED Rönesans Koleji öğretmen ve öğrencileri,18 Mart’ta da “Savaşın Perde Arkası” adlı bir oyun sahneledi. Türk askerinin vicdan ve merhametiyle savaş ortamında düşman Anzak askerleriyle kurulan dostluğun da vurgulandığı oyunda TED Rönesans Koleji’nin Anzak asıllı bir öğretmeni de oyuncular arasında yer aldı.

Sahneden Barış Mesajı Verdiler

TED Rönesans Koleji, Türk bağımsızlık savaşının temellerinin atıldığı 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı dolayısıyla bir tiyatro oyunu sahneledi. Genç nesillere kurtuluş mücadelesini anlatabilmeyi hedefleyen TED Rönesans Koleji’nin öğrenci ve öğretmenleri sahneledikleri oyun ile büyük beğeni topladı. Yaratıcı Drama dersi öğretmeninin yazıp yönettiği oyunun müziklerini de Müzik dersi öğretmenleri besteledi. Sahne dekorları ise Görsel Sanatlar dersi öğretmenlerince hazırlandı. 4, 5 ve 6. Sınıf öğrencilerinin de rol aldığı oyunda Çanakkale Zaferi’nin 100. yılında, bizi biz yapan milli değer ve inançlarımız, evrensel duygular ve barış fikirleriyle harmanlanarak bir kez daha hatırlatıldı. Oyunda Türk ve Anzak askerleri arasında yaşanan olaylara da değinen oyuncular, Türk askerinin savaş ortamında dahi yaşattığı insani değerleri nedeniyle milletler arasında kurulan dostluk köprüsüne de vurgu yapıldı.

Sosyal sorumluluk bilinciyle, öğrencilerine örnek olmayı ve bulunduğu topluma değer katmayı hedefleyen TED Rönesans Koleji, 9-13 Mart tarihleri arasında Çanakkale Seddülbahir 1915 Savaş Malzemeleri Müzesi’nde sergilenen savaş malzemelerini İstanbul’a getirmiş, Maltepe ilçesinden 20’ye yakın okuldan 600 öğrenci müzeyi ücretsiz olarak gezme fırsatı yakalamıştı.

Leed Altın Sertifikalı İlk Özel Okul

TED Rönesans Koleji, Türkiye’de, Amerikan Yeşil Bina Konseyi (USGBC) tarafından geliştirilen ve dünyanın en önemli gönüllü sertifikalarından biri olan LEED Altın Sertifika’yı almaya hak kazanan ilk kolej. TED Rönesans Koleji’nde tüm ayrıntılar, öğrencilerin konforunu artırma önceliği ve çevreyi koruma bilinciyle tasarlandı.

Anasınıfından itibaren 7. sınıf dahil eğitim veren kolejde; İngilizce birinci yabancı dil, İspanyolca, Almanca, Fransızca ve Rusça ise ikinci yabancı dil olarak öğretiliyor. İngilizce dil eğitiminde Avrupa Ortak Diller Çerçeve Programı esas alınarak hazırlanmış ve TED okullarında uygulanmakta olan K12 bütünlüğündeki TED’e özgün İngilizce müfredatı uygulanıyor. Çağdaş eğitim sistemine bir yenisini daha ekleyen Kolej, dünya çapında en çok tanınan sertifikalardan biri olan “Cambridge Uluslararası Genel Ortaöğretim Eğitimi Sertifikası’nı (IGCSE) da alarak öğrencilerini, dünyanın her yerinde yükseköğrenim kurumlarına girişte güvenilir bir kaynağa kavuşturdu.

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON