TED RÖNESANS KOLEJİ

Sektör: Eğitim Link: http://www.tedronesans.com/

TED Rönesans Koleji 2014 Yılına Şarkıcı Gökçe ile Veda Etti

2014’e Gökçe’yle veda ettiler

Gökçe’nin şarkılarıyla coşan TED Rönesans Koleji öğrencileri 2015’in başarılarla dolu geçmesini dilediler

 TED Rönesans Koleji yeni yıl partisine şarkıcı Gökçe’nin hareketli şarkıları damga vurdu. Kolejin, yeni yıl kutlama etkinliğinde buluşan öğrenci, öğretmen ve veliler, “Tuttu Fırlattı Kalbimi” ve “Ne Yapardım” şarkılarıyla tanınan Gökçe’nin verdiği konserde eğlenceli dakikalar yaşadılar. Şarkıcı Gökçe, tüm Kolej ailesinin yeni yılını kutladığı etkinlikte şarkılarıyla yılın yorgunluğunu atan öğrencilerle küçük bir de söyleşi yaptı. Minikler danslarıyla eşlik ettikleri Gökçe ile birlikte 2015 yılının başarı ve mutluluk getirmesini dilediler.


 TED Rönesans Koleji’nin brunchla başlayan yeni yıl kutlamalarında, veli, öğrenci ve öğretmenlerin katılımıyla yeni yıl pastası kesildi. Birçok farklı ürünün satışa sunulduğu bir kermesin de düzenlendiği etkinliklerde ayrıca, sürpriz hediyelerin dağıtıldığı bir çekiliş yapıldı.

 TED Rönesans Koleji Kurucu Müdürü İpek Ak, pasta kesimi sırasında yaptığı konuşmada, okulun ilk eğitim döneminde düzenlenen ilk yılbaşı kutlamasında öğrenciler ve velileriyle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

TED Rönesans Koleji Hakkında:

Rönesans Holding ve Rönesans Eğitim Vakfı tarafından Türk Eğitim Derneği işbirliğiyle kurulan TED Rönesans Koleji, 2014-2015 eğitim öğretim yılında İstanbul Küçükyalı’da faaliyete geçti. Rönesans Eğitim Vakfı iştiraki olan okuldan elde edilen gelir yine eğitime aktarılacak.

TED Rönesans Koleji, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde, deneyimli Türk ve yabancı öğretmenleriyle eğitim verecek. 2014-2015 yılı için anaokulundan itibaren 6. sınıf dahil olmak üzere öğrenci alan kolejde; İngilizce birinci yabancı dil, İspanyolca, Almanca, Fransızca ve Rusça ise ikinci yabancı dil olarak öğretiliyor.

Toplam 20.000 metrekarelik alanda 1.200 öğrenciye eğitim verecek TED Rönesans Koleji, 38 milyon TL yatırımla kuruldu. Okul; kapalı spor salonu, çok amaçlı salon, sanat atölyeleri, hobi ve etkinlik alanlarını içeriyor. Yaklaşık 8.000 metrekarelik açık alanda ise 3 basketbol sahası, etkinlik alanı, oyun terası ve bahçeler bulunuyor. Amerikan Yeşil Bina Konseyi (USGBC) tarafından geliştirilen ve Dünyanın en önemli gönüllü sertifikalarından biri olan Leed Altın Sertifika’yı almaya hak kazanan ilk kolej olan TED Rönesans binası, tamamen çevreci bir yaklaşımla tasarlandı.

Dünya vatandaşları yetiştirme amacıyla yola çıkan TED Rönesans Koleji, Kasım 2014 itibariyle "Cambridge Eğitim Programlarını Uygulama ve Değerlendirme" yetkisine sahip uluslararası okul olma statüsü kazandı. Yabancı dil eğitiminde dünyaca kabul gören bu sertifika kapsamında, eğitime öğrenciden değil öğretmenden başlanıyor. Eğitim alan öğretmenler de, öğrencilere farklı düşünme, üretici gelişim, düşünebilme yetisi, analiz becerisi, üretme, sentezleme amaçlarını da içeren eğitimler veriyor.

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON