RÖNESANS EĞİTİM VAKFI

Sektör: Eğitim Link: http://www.rev.ronesans.com/

Soma'da Bir Gülümseme Daha!

Soma’da bir gülümseme daha! 

İsmet Salgın, Baroni imzalı formasına kavuştu…

Rönesans Eğitim Vakfı, Salgın’ın isteği üzerine harekete geçti ve Baroni ve diğer Fenerbahçeli futbolcuların imzaladığı formayı Salgın’a ulaştırdı…

Soma’da yaşanan maden faciasında babasını yitiren İsmet Salgın’ın isteği gerçekleşti. Cristian Baroni imzalı formanın kendisini çok mutlu edeceğini söyleyen İsmet Salgın için harekete geçen Rönesans Eğitim Vakfı (REV), Baroni ve diğer Fenerbahçeli futbolcuların imzaladığı, formayı Salgın’a ulaştırdı.

6 yaşında Akdeniz anemisi teşhisi konulan ve o günden beri iyileşme mücadelesi devam eden 14 yaşındaki İsmet’in hayatı 13 Mayıs’ta yaşanan maden faciası ile bir kez daha değişti. İsmet’in sağlığına kavuşmasına kendini adamış babası İbrahim Salgın, maden faciasında yaşamını yitirdi. Acı olaydan bir hafta sonra ise hastalığı ile ilgili ilik nakli bekleyen İsmet’e uygun donör bulunduğu haberi geldi. Aile, hem acıyı hem sevinci aynı anda yaşarken, İsmet Salgın, en büyük isteklerinden birinin de Fenerbahçeli futbolcu Baroni imzalı formasını giymek olduğunu söyledi.

“Koyu Fenerbahçeliyim. Cristian Baroni'yi çok seviyorum. Ararsa ve bir forma gönderirse çok mutlu olurum. Artık koşup arkadaşlarımla oynamak istiyorum. Sağlığıma kavuşmak istiyorum" diyen İsmet Salgın’ın bu isteği üzerine Rönesans Eğitim Vakfı yetkilileri, Fenerium Genel Müdürü Aydın Kirman ile irtibata geçtiler… Vakıf yetkililerinin ricasını kırmayan Kirman,  başta Baroni olmak üzere Fenerbahçeli futbolcuların formayı imzalamalarını sağladı.

Vakıf yetkililerinin, teslim ettiği imzalı formayı giyen İsmet Salgın’ı gülümseten formada, Cristian Baroni’nin imzasının yanı sıra, Gökhan Gönül, Moussa Sow, Alper Potuk’un da imzaları yer alıyor.

 

Rönesans Eğitim Vakfı Hakkında…

Yükseköğretim ve yüksek lisans öğrencilerine karşılıksız burs vermeyi amaçlayan Rönesans Eğitim Vakfı, Rönesans Holding Onursal Başkanı Bekir Ilıcak ve Ilıcak Ailesi’nin düzenli bağışlarıyla, 2009 yılında kuruldu.

Vakfın faaliyetleri arasında; okul ve idare binaları yapılarak eğitim kurumlarına bağışlanması, kütüphaneler oluşturulması, ulaşan talepler çerçevesinde seçilen köy okullarının kitap, kırtasiye ve teknolojik donanım gereksinimlerinin karşılanması yer alıyor. Rönesans Holding personeli ve gönüllü katılımcıların desteğiyle kitap toplama kampanyalarının düzenlenmesi,  bireysel ve kurumsal ayni ve nakdi sağlık yardımı taleplerinin karşılanması da vakfın icraatları arasında bulunuyor. 

Rönesans Eğitim Vakfı’nın 5 yıllık hedeflerinde ise; Rönesans İlköğretim Okulları ve Rönesans Araştırma Enstitüsü’nün kurulması öncelik taşıyor. Yükseköğrenim öğrencilerine verilen bursların yanı sıra, bilimsel araştırma ve proje destekleme fonlarının oluşturulması, inşaat sektörüne ara eleman yetiştirmek üzere eğitim kurumları açılması da hedefleniyor. Vakıf, eğitim kurumlarında başarılı olanların ödüllendirilmesi yönündeki çalışmalarını sürdürüyor.

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON