GÖKYAY VAKFI SATRANÇ MÜZESİ

Sektör: Kültür Sanat Link: http://www.gokyaysatrancvakfi.org.tr/

Satranç Müzesi’nin Web Sitesine Anlamlı Ödül

SATRANÇ MÜZESİ’NİN WEB SİTESİNE ANLAMLI ÖDÜL 

GÖKYAY VAKFI SATRANÇ MÜZESİ’NİN WEB SİTESİNE INTERACTIVE MEDIA AWARDS’DAN ÜSTÜN BAŞARI ÖDÜLÜ  


Dünyanın en büyük satranç müzelerinden biri olan Gökyay Vakfı Satranç Müzesi’nin web sayfası dijital dünyanın en prestijli ödüllerinden olan İnteractive Media Awards (IMA) tarafından "Museum" kategorisinde “Üstün Başarı” ödülüne layık görüldü.

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında ziyaretçilerine kapılarını açan kısa zamanda Başkent’in gözde mekanlarından biri olan Gökyay Vakfı Satranç Müzesi, bu kez de dijital dünyada farkını ortaya koydu. Uluslararası alanda çok sayıda ödül sahibi Touch Dijital ekibi tarafından tasarlanan Gökyay Vakfı Satranç Müzesi’nin web sitesi, dijital dünyanın en prestijli ödüllerinden olan İnteractive Media Awards (IMA) tarafından "Museum" kategorisinde “Üstün Başarı” ödülüne layık görüldü.

Dünyanın farklı yerlerinden alınan 562 satranç takımı ile Guinness Rekorlar Kitabında yer alan ve “Dünyanın En Büyük Satranç Koleksiyonu”nun sergilendiği Gökyay Vakfı Satranç Müzesi’nin ünü uluslararası düzeye taşındı. Başkentin tarihi Hamam Arkası semtindeki “Tarihi Ankara Evi” mimarisiyle inşa edilen binasında düzenlediği farklı, keyifli etkinliklerle satranç dünyasının ve sanatseverlerin uğrak noktası haline gelen Gökyay Vakfı Satranç Müzesi’nin web sitesi, Interactive Media Awards (IMA) "Museum" kategorisinde tasarımı, içeriği, fonksiyonelliği ve kullanıcı dostu olma gibi kriterlerle ödül aldı.

476 PUANLA GELEN ÜSTÜN BAŞARI ÖDÜLÜ

IMA, 2006'dan beri tüm dünyadan gelen başvuruları değerlendiren ve jüri üyelerinin verdiği puanlara göre web sitelerini ödüllendiren uluslararası bir organizasyon. Önde gelen web tasarımcıları, geliştiriciler, programcılar, reklamcılar ve web dünyasının profesyonellerinden oluşan bir ekiple mükemmeliyet standartlarını yükseltmeyi hedefleyen IMA tarafından, web sitelerinin tasarımı, içeriği, pratikliği, fonksiyonelliği ve kullanıcı dostu olma gibi kriterleri açısından değerlendirmeler yapıyor.

Tasarım, içerik, işlevsellik, kullanılabilirlik ve standartlara uygunluk değerlendirme kriterlerinin bulunduğu organizasyon kapsamında Üstün Başarı (Outstanding Achievement) ve Sınıfının En İyisi (Best in Class) olmak üzere 2 kategoride ödül veriliyor. Jüri üyeleri her bir kriter için 100 üzerinden puanlama yapıyor ve alınabilecek maksimum puan 500 oluyor. Böylece 500 puan üzerinden 460 ila 479 arası puan alan web sitesine Üstün Başarı (Outstanding Achievement), 480 ila 500 arası puan alan web sitesine ise Sınıfının En İyisi (Best in Class) ödülü veriliyor.

Bu kapsamda yapılan değerlendirme sonunda 476 puan alan ve Touch Dijital ajansı tarafından tasarlanan Gökyay Vakfı Satranç Müzesi’nin web sitesi, “Museum" kategorisinde Üstün Başarı (Outstanding Achievement) ödülünün sahibi oldu.

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON