GÖKYAY VAKFI SATRANÇ MÜZESİ

Sektör: Kültür Sanat Link: http://www.gokyaysatrancvakfi.org.tr/

“Satranç Kraliçesi” Gökyay Vakfı Satranç Müzesi’nde

“SATRANÇ KRALİÇESİ” GÖKYAY VAKFI SATRANÇ MÜZESİ’NDE

SİNEMA TUTKUNLARI SATRANÇ MÜZESİ’NDE BULUŞUYOR

“Yaşayan Müze” olarak hizmet veren Gökyay Vakfı Satranç Müzesi, sinemaseverlerin buluşma adresi oldu. Başkentte her ayın üçüncü Cuma akşamı sinema tutkunlarını “Satranç Temalı Film Gösterimi ve Söyleşi” etkinliğinde ağırlayan Müze’de, 18Kasım Cuma akşamı saat 19.00’da “Satranç Kraliçesi” (Queen to Play) filminin gösterimi gerçekleştirilecek.

Guinness rekoruna sahip  “Dünyanın En Büyük Satranç Koleksiyonu”nun sergilendiği Gökyay Vakfı Satranç Müzesi, açıldığı günden bu yana yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgi odağı olmaya devam ediyor. Başkent’in müzeler bölgesinde tarihi dokuyu yansıtan eski Ankara evi mimarisindeki binasında modern müzecilik anlayışıyla hizmet veren Satranç Müzesi, kültür ve sanat buluşmaları kapsamında sinema gösterimlerine ev sahipliği yapıyor. Her ayın üçüncü Cuma akşamı sinemaseverleri satranç temalı filmlerle buluşturan ve satranç takımlarının sergilendiği alanda bu ay Caroline Bottaro’nun yönettiği Satranç Kraliçesi filmi gösterilecek. 2009 yılı Almanya-Fransa ortak yapımı olan film, orta yaşlı, eşi ve çocuğuyla birlikte hayat süren hizmetçi Helen’ın hayatında satrancın tutkuya dönüşmesinin hikayesini işliyor.

Film gösteriminin ardından Türkiye Satranç Federasyonu Yayın Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ergin Çiftçi, sinemaseverler ve satranç tutkunları ile filmin sahnelerinde geçen hamleler üzerinden sinematografik değerlendirmelerde bulunacak. Satranç ve sinemayı bir araya getiren etkinliğin biletleri müze girişinden temin edilebilecek.

 

SATRANÇ KRALİÇESİ / QUEEN TO PLAY

 

Tarih:            18Kasım 2016 – Cuma

Saat:              19.00

Yer:                Gökyay Vakfı Satranç Müzesi

Tür:                Drama

Yapım:          2009 Almanya - Fransa

Yönetmen:   Caroline Bottaro

Oyuncular : KevinKline , Jennifer Beals , SandrineBonnaire , Alice Pol , ValérieLagrange 

 

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON