RÖNESANS HOLDİNG

Sektör: İnşaat Link: http://www.ronesans.com/

Sanat İçin Rönesans

RÖNESANS HOLDİNG, ANTALYA ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ’NİN ANA SPONSORU OLDU…

Rönesans Holding, 1963 yılından bu yana devam eden Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin ana sponsorlarından biri oldu. Türkiye’nin ilk ve en saygın uluslararası kültür-sanat etkinliklerinden olan Festival, bu yıl 10-18 Ekim tarihlerinde 51’inci kez düzenlenecek.

Sinema sektörü ve kültür-sanat camiasının ulusal ve uluslararası temsilcilerini bir araya getiren 51’inci Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’ne ana sponsorlardan biri olarak destek vermekten büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Rönesans Holding Başkanı Dr. Erman Ilıcak, şunları söyledi:

“Rönesans Holding olarak 21 yıl önce çıktığımız yolculukta, bugün Dünyanın en büyük 53’üncü inşaat firması ünvanıyla ülkemizi 18 ülkede temsil ediyoruz. Finansal başarılar kadar, kültür- sanat, spor, eğitim vb. alanlardaki toplumsal başarıların da küresel dünyada gelişimin vazgeçilmezleri arasında olduğunun bilincindeyiz. Ülkemizin en köklü kültür-sanat etkinliği olan Altın Portakal Film Festivali’ne de bu bilinçle destek veriyoruz.”

ALTIN PORTAKAL BU YIL ''GELENEKTEN GELECEĞE'' AKTARILIYOR...

Altın Portakal Film Festivali kapsamında bu yıl Türkiye’deki ilk film gösteriminin 100’üncü yıldönümü kutlanacak.  51’inci festivalin sloganı ise Türk sinemasının tarihi ve vizyonunu yansıtan “Gelenekten Geleceğe” olarak belirlendi. 10-18 Ekim 2014 tarihleri arasında düzenlenecek festivalin Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması jürisine Altın Palmiye ödüllü fotoğrafçı ve yönetmen Jerry Schatzberg, Ulusal Uzun Metraj Film Yarışma Jürisi’ne ise yönetmen, senarist, yapımcı ve oyuncu Yılmaz Erdoğan başkanlık edecek.

Rönesans Holding Hakkında

Dr. Erman Ilıcak tarafından 1993 yılında St.Petersburg’da kurulan Rönesans Holding, bugün Türkiye ve dünyanın 18 farklı ülkesinde ana müteahhit ve yatırımcı olarak hizmet veren bir şirketler topluluğu…İnşaat, gayrimenkul geliştirme, enerji ve sağlık ana dallarında faaliyet gösteren Rönesans Holding, dünyanın en büyük müteahhitlik şirketleri arasında 53’üncü sırada yer alıyor. Rönesans Holding, 37 bin çalışanı ile alışveriş merkezleri, ofisler, oteller, konutlar, karma yapılar, ağır sanayi tesisleri, altyapı tesisleri, hafif üretim tesisleri, kimyasal ve ilaç üretim tesisleri, yiyecek ve içecek işleme tesisleri, araba ve makine fabrikaları, devlet binaları, sağlık kompleksleri ve enerji santralleri inşa ediyor.2014 yılı ikinci çeyreğinde aktif büyüklüğü 12 milyar TL’ye ulaşan Rönesans Holding’in 

aynı yıl, aktif büyüklüğüne göre büyüme oranı yüzde 67,ciro bazında büyüme oranı ise yüzde 76 olarak gerçekleşti. Holding’in global cirosu ise 4,5 milyar TL. Rönesans Holding,  23 bin çalışanı ve 3,6 milyar Dolar iş hacmi ile de Rusya’nın en büyük yabancı inşaat şirketi konumunda… İnşaat sektöründe dünyanın en büyük ilk 5 kuruluşu arasına girmeyi hedefleyen Rönesans Holding,  önümüzdeki 3 yıl boyunca 3,2 milyar Euro’luk yatırım yapmayı planlıyor.  

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON