RÖNESANS EĞİTİM VAKFI

Sektör: Eğitim Link: http://www.rev.ronesans.com/

Samsun'un Küçük Temsilcileri Birinci Meclis'te...

    
    

RÖNESANS EĞİTİM VAKFI, SAMSUN-ASARCIK YİBO ÖĞRENCİLERİNİ ANKARA’DA AĞIRLIYOR.

23 NİSAN HAFTASI NEDENİYLE İLK KEZ İLÇELERİNDEN ÇIKAN 28 ÖĞRENCİ, ANITKABİR’İ, BİRİNCİ MECLİS’İ VE CUMHURBAŞKANLIĞI ATATÜRK MÜZESİ’Nİ ZİYARET ETTİLER, DEV AKVARYUMDA EĞLENDİLER…

 Rönesans Eğitim Vakfı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle, Samsun-Asarcık Yatılı Bölge İlköğretim Okulu (YİBO) öğrencilerini ağırlıyor. Vakfın, iki gün sürecek organizasyonuyla ilk kez ilçelerinden çıkan ve başka bir kente seyahat eden 28 öğrenci, Anıtkabir’i, Birinci Meclis’i ve Cumhurbaşkanlığı Atatürk Müzesi’ni ziyaret ettiler ve dev akvaryumda eğlendiler.

Rönesans Eğitim Vakfı, eğitimlerini ailelerinden uzak, güç koşullarda sürdüren öğrenciler için 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda önemli bir organizasyona imza attı. ‘Samsun’un Küçük Temsilcileri’ adı verilen organizasyonla Samsun - Asarcık Yatılı Bölge İlköğretim Okulu’ndan 28 öğrenci uçakla Ankara’ya getirildi. 5, 6 ve 7’inci sınıf öğrencilerinden oluşan ‘Samsun’un küçük temsilcileri’ önce Anıtkabir’i ve Anıtkabir Müzesi’ni ziyaret ettiler. Rönesans Eğitim Vakfı Başkanı Jale Ilıcak Anıtkabir’de miniklerle birlikte mozoleye çelenk koydu ve Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı. Buradan merkezi Ankara’da bulunan Rönesans Holding’e gelen ve Jale Ilıcak ile sohbet eden öğrenciler, daha sonra Cumhurbaşkanlığı Atatürk Müzesi’ni gezdiler.

Öğrencilerin ilk gün programının son durağı ise Başkentteki dev akvaryum oldu. Dev akvaryumda neşeli dakikalar geçiren çocuklar, 23 Nisan günü de Ankara Optimum alışveriş merkezindeki 23 Nisan şenlikleri kapsamındaki etkinliklere katılacaklar.

İkamet ettikleri yerleşim yerlerinde okulları olmayan, öğretmensizlik nedeniyle okulları kapalı olan veya çevresindeki okullara gidip gelmekte güçlük çeken mecburi öğrenim çağındaki çocuklar, Yatılı İlköğretim Bölge Okullarında (YİBO) öğretim görüyorlar. Rönesans Eğitim Vakfı, Samsun'un Küçük Temsilcileri etkinliği ile geleceğin aydınlık yüzleri olan bu çocuklara ulaşarak, okuma heyecanlarını ve eğitimlerini daha ileri düzeyde sürdürme motivasyonu kazandırmayı hedefliyor.

 Rönesans Eğitim Vakfı Hakkında…

Yükseköğretim ve yüksek lisans öğrencilerine karşılıksız burs vermeyi amaçlayan Rönesans Eğitim Vakfı, Rönesans Holding Onursal Başkanı Bekir Ilıcak ve Ilıcak Ailesi’nin düzenli bağışlarıyla, 2009 yılında kuruldu.

Vakfın faaliyetleri arasında; okul ve idare binaları yapılarak eğitim kurumlarına bağışlanması, kütüphaneler oluşturulması, ulaşan talepler çerçevesinde seçilen köy okullarının kitap, kırtasiye ve teknolojik donanım gereksinimlerinin karşılanması yer alıyor. Rönesans Holding personeli ve gönüllü katılımcıların desteğiyle kitap toplama kampanyalarının düzenlenmesi,  bireysel ve kurumsal ayni ve nakdi sağlık yardımı taleplerinin karşılanması da vakfın icraatları arasında bulunuyor. 

Rönesans Eğitim Vakfı’nın 5 yıllık hedeflerinde ise; Rönesans İlköğretim Okulları ve Rönesans Araştırma Enstitüsü’nün kurulması öncelik taşıyor. Yükseköğrenim öğrencilerine verilen bursların yanı sıra, bilimsel araştırma ve proje destekleme fonlarının oluşturulması, inşaat sektörüne ara eleman yetiştirmek üzere eğitim kurumları açılması da hedefleniyor. Vakıf, eğitim kurumlarında başarılı olanların ödüllendirilmesi yönündeki çalışmalarını sürdürüyor.

 

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON