RÖNESANS HOLDİNG - AURA SURGUT AVM AÇILIŞI

Sektör: İnşaat Link: http://www.ronesans.com

Rönesans Holding, Rusya’da ikinci AVM’sini açıyor…

Rönesans Rusya’nın ‘aurasını’ değiştiriyor!

Rusya’nın Surgut Kenti’nde 24 Kasım 2012 tarihinde açılacak Aura Alışveriş Merkezi 170 milyon Avro’ya mal oldu…

Resmi açılışı yapılmadan yüzde 96 doluluk oranına ulaşan AVM’de 175 mağaza ve restoran yer alıyor…

Rönesans ‘ Aura AVM projelerine’ Rusya’nın diğer şehirlerinde de devam etmeyi planlıyor…

Rusya’nın en büyük inşaat ve yatırım şirketleri arasında yer alan Rönesans Holding, bu ülkedeki ikinci AVM’sini açacak… Rusya’nın Surgut kentinde gerçekleştirilen ve Aura alışveriş merkezlerinin ikincisi olan projenin yatırım değeri 170 milyon Avro… Resmi açılışı yapılmadan yüzde 96 doluluk oranına ulaşan AVM’de 175 mağaza ve restoran yer alıyor.

Türkiye’nin en büyük 100 şirketi arasında yer alan Rönesans Holding’in Rusya’daki yatırımları hız kesmiyor. Holding bünyesinde yer alan Rönesans Yatırım, Tümen bölgesi Hanti-Mansi özerk alanında, Surgut şehrinde yeni bir AVM yatırımı gerçekleştirdi. AVM’nin resmi açılışı 24 Kasım 2012 Cumartesi günü yapılacak. Açılış seramonisinde  2 ünlü Rus Grubu Vera Brejneva ve Banderos sahne alacak.

Haftada 180 bini aşkın kişiyi ağırlayacak

Aura Alışveriş Merkezleri’nin ilki Novosibirsk kentinde gerçekleştirilmiş ve Rusya’nın Moskova ve St. Petersburg dışında kalan bölgelerindeki ‘En Büyük Gayrimenkul Projesi’ seçilmişti. Aura Novosibirsk’in 61 bin 203 metrekarelik kullanılabilir alanının tümü dolmuş durumda.  Toplam 98 bin metrekare inşaat alanına sahip Aura Surgut’un kiralanabilir alanı ise 65 bin metrekare olarak tamamlandı. Resmi açılışı yapılmadan yüzde 96’sı kiralanan AVM’de 175 mağaza ve restoran yer alıyor. Aura Surgut’u günde hafta içi 20-25 bin, hafta sonu 40 bin den fazla kişinin ziyaret etmesi bekleniyor…

3.8 Milyar Dolar bilanço büyüklüğü ve 1.3 Milyar Dolar cirosu ile müteahhitlik, gayrimenkul geliştirme ve enerji sektörlerinde 9 farklı ülkede faaliyet gösteren Rönesans Holding’in  24 binden fazla çalışanı bulunuyor.  Rusya’da özellikle müteahhitlik ve gayrimenkul yatırım alanlarında faaliyet gösteren Rönesans Yatırım Grubu,  bu ülkede devam eden yaklaşık 3 Milyar USD büyüklüğünde müteahhitlik portföyüne ilaveten, stratejik olarak alışveriş merkezi (AVM) ve iş merkezleri gibi düzenli ve uzun vadeli kira geliri yaratan ticari gayrimenkul yatırımlarına odaklanmış durumda. Holding’in yatırım grubu,  ayrıca doğrudan veya dolaylı bağlı ortaklıkları aracılığıyla geliştirdiği gayrimenkullerin kiralama ve yönetimini de aktif olarak üstleniyor. Rusya’nın diğer şehirlerinde de AVM açmayı planlayan Rönesans Yatırım Grubu’nun yürüttüğü toplam 36 adet ticari gayrimenkul projesinin 13 tanesi Rusya’da 23 tanesi de Türkiye’de yer alıyor.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rönesans Holding Hakkında:

Rönesans Holding’in temelleri 1994 yılında, Erman Ilıcak tarafından kurulan ve bugün Rönesans Grubu'nun lokomotif şirketi olan Rönesans İnşaat ile atıldı. Rusya'nın St.Petersburg kentinde kurulan Rönesans İnşaat, etkin yönetim anlayışı ve doğru stratejilerle kısa zamanda yeni pazarlara açılmayı başardı ve  bugün REC Uluslararası İnşaat Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş. unvanıyla uluslararası bir müteahhitlik firması niteliği kazandı.

2008 yılında Rönesans İnşaat, Rönesans Gayrimenkul ve Rönesans Enerji, yeniden yapılanma çalışması kapsamında Rönesans Holding A.Ş. çatısı altında toplandı. İnşaat, gayrimenkul yatırım ve enerji üretim faaliyetlerine odaklanan Rönesans Holding’in genel merkezi Ankara’da yer alıyor. Rönesans Holding’in 9 farklı ülkede daimi taşeronları ile birlikte yaklaşık 24 binden fazla çalışanı bulunuyor. Daha fazla bilgi www.ronesans.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON