Sektör:

Ramazan Bereketi Altunbilekler'de

ALTUNBİLEKLER GENEL MÜDÜR YARDIMCISI ÖZNUR ALTUNBİLEK:

 “72 MAĞAZAMIZLA RAMAZAN’A HAZIRIZ”

 “SAĞLIĞINIZ İÇİN AÇIKTA ÜRÜN SATIN ALMAYIN MARKETİNİZİ TERCİH EDİN”

 

   

 Başkent Ankara’nın yerel marketler zinciri Altunbilekler, Ramazan’a hazır. Ankara genelinde ve Kırıkkale’deki toplam 72 mağazasında Ramazan köşeleri kurulan Altunbilekler’de sahurluklar ve iftariyelikler raflarda yerini aldı. Bu yıl Ramazan kolisi yerine 40, 60 ve 100 TL’lik alışveriş çekleri uygulamasına geçen Altunbilekler’de hurmadan şerbete, akşam pidesinden güllaca kadar bütün geleneksel Ramazan lezzetleri her keseye uygun olarak satışa sunuldu. Altunbilekler Genel Müdür Yardımcısı Öznur Altunbilek, “Altunbilekler olarak 72 mağazamızla Ramazan’a hazırız. Ramazan köşelerimizde gerek iftar gerekse sahur sofralarının tüm ihtiyaçlarını karşılayacağız” dedi. Ramazan’da açıkta ürün satışının arttığına dikkat çeken Öznur Altunbilek, tüketiciyi menşei belli olmayan ürünleri satın almamaları konusunda uyardı.

Ramazan için planlamalarını yılbaşından itibaren yaptıklarını anlatan Altunbilekler İnsan Kaynakları, İş Geliştirme ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Öznur Altunbilek, “Ramazan’da müşterilerimizi Karagöz ve Hacivat temasıyla karşılıyoruz. Mağazalarımızda Ramazan’a özgü lezzetlerle sağlıklı ve kaliteli hizmet vermek önceliğimiz. Müşterilerimiz Ramazan ayı süresince bütçelerine uygun bol çeşitteki ürünleri mağazalarımızda bulabilecekler” dedi. Altunbilekler’in Ramazan konsepti hakkında bilgi veren Öznur Altunbilek, şunları söyledi:

“Her mağazamızda Ramazan köşeleri oluşturduk. Teşhir alanlarımızda iftariyeliklerimiz, sahurluk ürünlerimiz yer alacak. Tatlılar, güllaçlar, hepsi kendi üretimimiz olan Mirabelle markası ile sofralara ulaşacak. Çok çeşitli ve farklı damak zevklerine uygun hurma, peynir ve zeytin çeşitleri, akşam saatlerinde ise sıcak pidemiz mağazalarımızda satışta olacak. Şerbet gibi Ramazan’a özel ürünlerin yanı sıra hoşaflık kuru meyveleri, kuruyemişleri bol ve taze olarak müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz. Müşterilerimiz tüm ihtiyaçlarını mağazalarımızda bulabilecek.”

Perakende sektörünü Ramazan heyecanı sardı

“Perakende sektörüne Ramazan heyecanı ve dinamizmi sardı” diyen Öznur Altunbilek, son yıllarda Ramazan’ın yaz aylarına denk gelmesinden sektörün olumsuz etkilendiğine işaret etti. Bu yıl Ramazan’ın yaz tatili başlangıcına denk gelmesi nedeniyle Ankaralıların bu mübarek ayda tatil yerine başkentte kalmayı tercih edecekleri öngörüsünün hakim olduğunu vurgulayan Öznur Altunbilek, “Bu yıl tatil programları daha çok Ramazan sonrasına kaymış görünüyor. Dolayısıyla Ramazan’ın çok daha bereketli olmasını bekliyoruz” dedi.

 

Sepetler ucuza dolacak

‘Yaz Ramazanı’ nedeniyle bu yıl da özellikle sebze meyveye yönelim olmasının beklendiğini kaydeden Öznur Altunbilek, “Ramazan’da karpuz ve kavun reyonlarımızdan eksik olmayacak. Şeftaliler, kirazlar, erikler, üzümler… Tatlı ihtiyacı ‘Yaz Ramazanları’nda daha çok meyve ile karşılandığından biz de günlük taze olarak müşterilerimizin bu ihtiyacını en iyi şekilde karşılayacağız. Sezon açıldı. Sebze meyve ve bakliyatta sepetler ucuza dolacak. Et fiyatları normale döndü, tavuk da ucuz protein kaynağı olarak sofralardan eksik olmayacak” diye konuştu.

Ramazan hediyeleri ve sürprizleri

Altunbilekler olarak Ramazan’a özel bir fiyat düzenlemesine gitmediklerini, fiyatlarda ne artış ne de azalma olduğunu belirten Öznur Altunbilek, “Fiyatlar normal seviyesinde. 11 ayda olduğu gibi Ramazan ayında da hafta sonu indirimlerimiz, kampanyalarımız sürecek. Ramazan’da alışveriş sepetleri dolacak ve biz de Altunbilekler olarak belli miktarda alışverişin üzerine müşterimizin sepetine hediyelerimizi koyacağız” dedi. Öznur Altunbilek, Ramazan’da Radyovizyon, Aşk FM ve Ostim Radyosu’nda sponsor oldukları programlara katılan müşterilerine de ufak sürprizleri olacağını anlattı.

Ramazan dolayısıyla market açılış ve kapanış saatlerinde bir değişikliğe gitmediklerini de vurgulayan Öznur Altunbilek, “Çalışanlarımız da Ramazan’ı yaşamalılar. Bu nedenle çalışma saatlerimiz değişmeyecek” dedi.

Ramazan’da toplu alışveriş kalmadı, günlük taze ürün vereceğiz

Ramazan alışverişinde eskiden olduğu gibi artık toplu alışveriş alışkanlığının kalmadığını dile getiren Öznur Altunbilek, “Biz yerel marketler olarak müşterinin yakınındayız. Günlük taze alıma Ramazan’da da devam edilmesini bekliyoruz. Yine iftar buluşmaları için talep edilen tepsi baklavalar, güllaçlar, sipariş halinde 24 saat üretim yapan fırınlarımızda üretilip müşterilerimize vaktinde teslim edilecek” dedi. Ramazan dolayısıyla yoğun saatlerde müşteriyi kasa kuyruklarında bekletmemek için gerekli önlemleri aldıklarını da anlatan Öznur Altunbilek, “Ancak yine de özellikle mesai çıkışı yahut iftara yakın saatlerde kasalarımızda kuyruklar oluşabilir. Bu konuda da müşterilerimizden hoşgörü bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

‘Ramazan Kolisi’nden ‘Ramazan Çeki’ne geçtik

Altunbilekler olarak bu yıl Ramazan Kolisi yerine hayırsever müşterileri için alışveriş çeki hazırladıklarını kaydeden Öznur Altunbilek, şunları aktardı:

“Bugüne kadar daha çok kurumsal işletmelerin tercih ettiği alışveriş çeklerine perakendede de bir talep oluştu. Ramazan kolileri talebinde yüzde 30’luk bir azalma sözkonusu. Artık müşterimiz belirli ürünler yerine yardımda bulunacağı kişilerin istediği veya ihtiyaç duyduğu ürünleri alabilmesi için hediye kartı olarak adlandırılan alışveriş çeklerini kullanmayı tercih ediyor. Bu nedenle biz de bu yıl Ramazan Kolisi hazırlamadık. Altunbilekler olarak Ramazan için 40, 60 ve 100 TL’lik Hediye Kartları oluşturduk. Hediye kartlarında kurumsal satışlarımız şimdiden başladı. Perakende satışta da isteyen vatandaşlarımız kasalarımızdan bu hediye kartlarını satın alarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilirler. Ayrıca müşterilerimizin talebine göre mağazalarımızda kişiye özel Ramazan kolileri de hazırlayabileceğiz.”

 Menşei belli olmayan ürün satın almayın

Ramazan alışverişi ile ilgili tüketicilere uyarılarda bulunan Öznur Altunbilek, “Aldığınız ürünlerin son tüketim tarihlerini kontrol edin ve Ramazan’da artış gösteren açıkta ürün satışlarına özellikle tatlı alışverişlerinde dikkat edin. Menşei belli olmayan ürün satın almayın. Ramazan alışverişlerinizi bildiğiniz yerel marketinizden ve markalı ürünlerle yapın” dedi.

Altunbilekler olarak Ramazan’ın son haftasında da Ramazan Bayramı konseptini mağazalarına taşıyacaklarını, şekerler ve çikolataların mağazaları süsleyeceğini anlatan Öznur Altunbilek, “Bereketli bir Ramazan” dileğiyle sözlerini tamamladı. 

 

 

 

Altunbilekler hakkında

 Ankara’nın yerel market zinciri Altunbilekler perakende sektörüne, 1984 yılında Mustafa Altunbilek’in Keçiören Mecidiye’de açtığı ilk mağazayla girdi. Bu bakkal dükkanı Mustafa Altunbilek’in girişimci ruhuyla 1994 yılında Ankara’nın ilk modern marketlerinden birine dönüştürüldü. Derviş, Selim ve Mustafa Altunbilek kardeşler el ele vererek aile markası Altunbilekler’i yarattılar. İlk marketten kazandıklarıyla ikincisini, buradan kazandıklarıyla üçüncüsünü derken Altunbilekler bugün Ankara genelinde toplamda 37 bin 340 metrekarelik satış alanına sahip 72 mağazası ve 2 bin 500 çalışanıyla hizmet veriyor. Altunbilekler, Mirabelle markasıyla unlu mamullerde öne çıkarken, Altunbilek Sofrası adıyla kurduğu restoran zincirleriyle de gıda sektöründeki varlığını pekiştirmiş durumda. Altunbilekler’in İstanbul Yolu’nda 10 bin 100 metrekarelik bir alanda genel müdürlüğü, 15 bin metrekarelik bir alanda lojistik merkezi ve kendisine ait et entegre tesisleri de bulunuyor. Türkiye’de perakendeciliğin gelişimine katkı sağlamak ve sektörde uluslararası standartları yerleştirmek amacıyla Altunbilekler Akademi’yi kuran Altunbilekler, burada yalnızca kendi mağazaları için değil tüm perakende camiasına nitelikli personel yetiştiriyor.

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON