GAZİ ÜNİVERSİTESİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ

Sektör: Sağlık-Eğitim Link: http://www.dent.gazi.edu.tr/

Prof. Dr. Derviş YILMAZ Gazi Üniversitesi Rektörlüğü’ne Adaylığını Açıkladı

Gazi Üniversitesi Diş hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Derviş Yılmaz  2012 yılında yapılacak rektörlük seçimlerinde, Gazi Üniversitesi Rektörlüğü’ne aday olduğunu açıkladı.

1955 yılında Kayseri’ de doğan Yılmaz, 1979 yılında A.İ.T.İ.A. Ankara Diş Hekimliği Yüksekokulu’ndan mezun oldu ve 1982 yılında Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız, Diş ve Çene Hastalıkları Cerrahisi ABD de Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı. 1986 yılında Bilim Doktoru, 1987’ de Yardımcı Doçent, 1988’ de Doçent ve 1995’ de Profesör oldu. 1996 – 1999 yılları arasında Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde kurucu dekan olarak görev yaptı.

Ayrıca Yılmaz’ın FDI Uluslar arası Diş Hekimliği Federasyonu, Türk Oral ve Maksillofasiyal Cerrahi Derneği, Sağlık Bakanlığı Ağız ve Diş Sağlığı Danışma Komisyon Üyeliği, Badminton Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği gibi ulusal ve uluslararası birçok kuruluşta görev ve üyelikleri bulunuyor. Bilimsel dergilerde çok sayıda yayını bulunan Prof.Dr. Derviş Yılmaz evli ve üç çocuk babası.

Örnek  gösterilen akademik anlayışa dayalı yeni bir yönetim modelinin tesis edildiği bir üniversite için Gazi Üniversitesi Rektörlüğü’ne aday olduğunu belirten Derviş YILMAZ’ın adaylık açıklaması ise şöyle:

Gurur duyduğumuz Gazi Üniversiteli olma bilincimiz, sorumluluğuna müdrik olduğumuz akademik kimliğimiz, daha doğruya, daha iyiye ve daha güzele ulaşma azmimiz ile 2012 yılında yaşayacağımız rektörlük seçim sürecine girmiş bulunuyoruz.

Bu süreçte, rektörlük makamını üniversiteyi yöneten ve öğretim üyeleri adına karar veren değil, aksine her biri kurumunu idare edebilecek birikime sahip öğretim üyesi arkadaşlarımın temsil edildiği bir makam olarak gördüğümü önemle ve özellikle vurgulamak isterim.

Üniversitemizin köklü geçmişinden ve siz değerli çalışma arkadaşlarımdan güç alarak; şeffaflığın, akademik düşüncenin ve liyakatın ön planda olduğu, mensuplarımızın birlik-beraberlik ve huzurunun temin edildiği, çözümlerin tartışıldığı ve üretildiği, geleceğin planlandığı; örnek gösterilen akademik anlayışa dayalı yeni bir yönetim modelinin tesis edildiği bir üniversite için sizlerle birlikte sizlerin temsil makamı olan Gazi Üniversitesi rektörlüğüne aday olduğumu bildirmek istiyorum"


Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON