GÖKYAY VAKFI SATRANÇ MÜZESİ

Sektör: Kültür Sanat Link: http://www.gokyaysatrancvakfi.org.tr/

Müze Atmosferinde Sinema Keyfi

MÜZE ATMOSFERİNDE SİNEMA KEYFİ

BOBBY FISCHER’IN “MASUM HAMLELER”İ GÖKYAY VAKFI SATRANÇ MÜZESİ’NDE

Modern müzecilik anlayışının Başkentteki önde gelen temsilcilerinden olan Gökyay Vakfı Satranç Müzesi, “Satranç Temalı Film Gösterimleri” ile Ankaralı sinemaseverleri bekliyor.

Toplam 588 özel satranç takımı ile “Dünyanın En Büyük Satranç Koleksiyonu”nun sergilendiği Gökyay Vakfı Satranç Müzesi’nde, “Kültür ve Sanat Buluşmaları” çeşitlenerek devam ediyor. Farklı etkinliklerle “Yaşayan Müze” olarak hizmet veren Gökyay Vakfı Satranç Müzesi, her ayın üçüncü Cuma akşamı sinema tutkunlarını satranç temalı filmlerle buluşturuyor. Müzenin keyifli ortamında 21 Ekim Cuma günü saat 19.00’da “Masum Hamleler” (Searching for Bobby Fischer) filminin gösterimi gerçekleştirilecek. Steven Zaillian’ın yönettiği Masum Hamleler filmi, büyük satranç şampiyonu Bobby Fischer’ın yolundan giden satranç ustası minik bir dâhinin azim ve kararlılık dolu hayat hikayesini konu alıyor. 1993 yapımı “Masum Hamleler” filmin biletleri müze girişinden temin edilebilecek.  

Filmin ardından Türkiye Satranç Federasyonu Teknik Kurul ve Satranç Akademisi Sorumlusu Prof. Dr. Ergin Çiftçi, gösterimi takip eden konuklarla sinema ve satranç üzerine söyleşi de buluşacak. Prof. Dr. Çiftçi, filmin sahnelerinde geçen hamleler üzerinde sinematografik değerlendirme yapacak.

Gökyay Vakfı Satranç Müzesi Yöneticisi Binnur Uçakhan, sinema ve satranç severleri ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek “Satranç oynamayı bilenler, satranç temalı filmleri daha farklı bir açıdan izleyebiliyor. Satranç ve sinemayı bir araya getirdiğimiz bu etkinliğimiz önümüzdeki aylarda da devam edecek. Film gösterimimize Başkentlileri bekliyoruz” dedi.

 

MASUM HAMLELER

 

Tarih: 21 Ekim 2016 – Cuma

Saat: 19.00

Yer:   Gökyay Vakfı Satranç Müzesi

Tür:   Biyografi / Drama

Yapım:  1993USA

Yönetmen: Steven Zaillian

Oyuncular : Ben Kingsley, Joe Mantegna, MaxPomeranc

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON