TÜRKİYE-LÜKSEMBURG İŞ KULÜBÜ

Sektör: İş Örgütleri

Lüksemburglular İstanbul’u ‘Yakından’ Tanıyacak…

“Lüksemburg’da İstanbul”

Lüksemburglular İstanbul’u ‘yakından’ tanıyacak…

“Türkiye ve Lüksemburg Kültür-Sanat Günleri”  kapsamında

Timurtaş Onan’ın “Işık ve Gölgelerin Şehri İstanbul” adlı fotoğraf sergisi Lüksemburg Place Guillaume meydanında 15 Mart’ta sanatseverlerle buluşuyor…

Türkiye Lüksemburg İş Kulübü’nün(TLBC) düzenlediği “Türkiye ve Lüksemburg Kültür-Sanat Günleri” ‘15 Mart’ta dünyaca ünlü fotoğraf sanatçısı Timurtaş Onan’ın Açık Alan Sergisi ile başlıyor. Lüksemburglular Onan’ın “Işık ve Gölgelerin Şehri İstanbul” adlı sergisiyle 3,5 ay boyunca İstanbul’u ‘yakından’ tanıma fırsatını bulacaklar.

Türkiye Cumhuriyeti Lüksemburg Büyükelçiliği himayesinde, Lüksemburg Belediye Başkanlığının ev sahipliğinde Lüksemburg’un başkenti Lüksemburg’da Place Guillaume Meydanı’nda açılacak olan sergi, etkinliklerin sona ereceği 26 Haziran 2013 tarihine kadar gezilebilecek.

Üç yılda tamamlanan Timurtaş Onan’ın, “Işık ve Gölgelerin Şehri İstanbul” sergisi ‘her açıdan’ İstanbul’u anlatıyor. Sergide yer alan eserler, genel planlar, farklı enstantaneler ile geçmişten bugüne kadar İstanbul’un kültürel ve sosyal yapısında değişen ve değişmeyen yönlerini vurguluyor.

İstanbul’a miras!

Eserlerini analog orta format fotoğraf makinesi ve siyah beyaz roll film kullanarak yaratan Timurtaş Onan, bu projesiyle, ‘İstanbul’un hem geçmişinden hem de bugününden kesitler sunarak, farklılıklarla yaşanan bir güzelliğin sessiz, masalsı yanını da ortaya çıkarmayı’ amaçlıyor. Onan, çok titiz kompozisyonlar, samimi portreler, enstantaneler, ışık ve leke dengeleri ile oluşturulmuş bu projeyi ‘’İstanbul’a bırakacağı miras’’ olarak nitelendiriyor.

Kırkın üzerinde ulusal ve uluslararası ödül!

İstanbul’da doğan Timurtaş Onan, fotoğraf çalışmalarına 1980 yılında başladı.  Bugüne kadar yurtiçi ve yurtdışında yüzden fazla etkinliğe katılan, ulusal ve uluslararası yarışmalarda jüri üyeliği yapan Timurtaş Onan 2000 yılında FIAP (Uluslararası Fotoğraf Federasyonu) tarafından ‘AFIAP - FIAP Sanatçısı’ ünvanı ile ödüllendirildi. Onan’ın ayrıca UNESCO ACCU World Photo Contest ‘Family’ Bronz Madalya (1993), UNEP ‘Focus on Your World’ Bronz Madalya (1995), Rovinj 5th Mondial Photo Festival ‘Children of the World’ Gümüş Madalya (1997) gibi ulusal ve uluslararası düzeyde kırkın üzerinde ödülü bulunuyor.

“Türkiye ve Lüksemburg Kültür-Sanat Günleri”nin ikinci etkinliğini Nisan ayında düzenlenecek “Türk Sanat Günleri” oluşturacak ve etkinlikler Haziran ayında düzenlenecek “Türk Moda Günleri” ile sona erecek.

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON