T.C. ÇALIŞMA ve SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI

Sektör: Kamu Link: http://www3.csgb.gov.tr/csgbPortal/csgb.portal

Kısa Filmler İş Sağlığı ve Güvenliği İçin Yarışacak

KISA FİLMLER, İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ İÇİN YARIŞACAK

İŞ SAĞLIĞI VGÜVENLİĞİNİ EN İYİ ANLATAN KISA FİLM ARANIYOR 

Sürdürülebilir İş Sağlığı vGüvenliği temalı kısa film yarışması katılımcılarını bekliyor.

8. Uluslararası İş Sağlığı vGüvenliği Konferansı kapsamında düzenlenen kısa film yarışmasına katılmak için son tarih 20 Nisan 2016.

Kısa film yarışması için çağrıda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve Sürdürülebilir İş Sağlığı vGüvenliği Kısa Film Yarışması Düzenleme Kurulu Başkanı Dr. Serhat Ayrım, “İş kazaları, meslek hastalıklarının etkilerini valınması gereken önlemleri, iş sağlığı vgüvenliği ile ilgili örnek uygulamaları en iyi şekilde beyaz perdeye aktarmakta iddialı olan herkesi bu yarışmaya katılmaya davet ediyorum” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 8’incisi gerçekleştirilecek olan Uluslararası İş Sağlığı vGüvenliği Konferansı’nın bu yılki ana teması “Sürdürülebilir İş Sağlığı ve Güvenliği” olarak belirlendi. Konferans kapsamında aynı temayla düzenlenen kısa film yarışması için başvurular başladı.

İş kazalarını valınması gereken önlemleri, iş sağlığı vgüvenliği ile ilgili örnek uygulamaları en iyi şekilde beyaz perdeye aktaracak filmlerin yarışacağı, herkese açık olan ödüllü kısa film yarışmasına katılım için son teslim tarihi 20 Nisan 2016. Yarışmanın jürisinde Prof. Dr. Nezih Orhon, Prof.Dr. Aytekin Can, oyuncu İpek Tuzcuoğlu, Yapımcı Oğuz Peri, Yönetmen Ebru Çakırkaya Sarıcan, Görüntü Yönetmeni Mazlum Demirbağ, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan Daire Başkanı Ergün Can yer alıyor.

Konferans öncesi sonuçların belli olacağı kısa film yarışmasıyla ilgili çağrıda bulunanÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve Sürdürülebilir İş Sağlığı vGüvenliği Kısa Film Yarışması Düzenleme Kurulu Başkanı Dr. Serhat Ayrım “İş sağlığını, iş kazalarını, meslek hastalıklarını, etkilerini ve alınması gereken önlemler ile bu konudaki iyi uygulamaları beyaz perdeye aktarma konusunda iddialı herkesi bu yarışmaya katılmaya davet ediyorum. İş sağlığı ve venliğini sağlamak, iş kazalarını en aza indirmek tüm ülkelerin, her sektörün dolayısıyla hepimizin ortak hedefi. Kısa filmler de halkın sesi olması, kültür oluşturulması açısından da büyük önem taşıyor ” diye konuştu.

“ İŞ SAĞLIĞI VGÜVENLİĞİ ORTAK HEDEF”

Ulusal ve uluslararası düzeyde yaklaşık 5 bin kişinin katılması beklenen, 8. Uluslararası İş Sağlığı vGüvenliği Konferansı 8-11 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek. Konferans’da iş sağlığı vgüvenliği alanında sektörel yaklaşımlardan meslek hastalıklarına, iş kazalarının nedenlerinden yasal düzenlemelere kadar 36 farklı konu detaylı şekilde masaya yatırılacak.

İş sağlığı vgüvenliği alanında güçlü işbirlikleri vpaylaşımlar için zemin oluşturması hedeflenen , 8. Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı’na, alanında lider isimler konuşmacı olarak katılırken, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili sorunların tartışılacağı, iyi uygulama örneklerinin anlatılacağı ana oturumlar ve teknik oturumlar yer alacak.

KONFERANS VE FUAR BİRARADA OLACAK

Konferans kapsamında ayrıca önceki yıllarda yoğun ilgiyle karşılanan eğitim kursları veiş sağlığı ve güvenliği alanında iyi uygulamaların yerinde görüleceği teknik turlar da düzenlenecek. Konferans ile eş zamanlı olarak düzenlenecek olan İş Sağlığı veGüvenliği Fuarı ise katılımcılara vziyaretçilerine iş sağlığı vgüvenliği alanında yeniliklerle tanışma fırsatı sunacak.

Konferansla ilgili detaylı bilgiye http://www.tioshconference.gov.tr/ web adresinden ulaşılabiliyor.

 

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON