GÖYNÜK BELEDİYESİ

Sektör: Kamu Link: www.bolugoynuk.bel.tr

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Heyeti Göynük’ü ziyaret etti.

İstanbul-Göynük dayanışması…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Heyeti Göynük’ü ziyaret etti.

Göynük’ün tarihi dokusuna hayran kalan heyet, Zafer Kulesi’nin çevre düzenlemesine destek sözü verdi…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Adem Baştürk başkanlığındaki ‘İstanbul Heyeti’ Göynük’ü ziyaret etti. Göynük’ün dokusuna hayran kalan heyet, tarihi Zafer Kulesi’nin çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarına destek sözü verdi.

Genel Sekreter Yardımcıları ve Daire Başkanlarından oluşan heyetin ziyaretine eşlik eden Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan, Göynük’ün tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yaptığını, belirterek, bu mirası korumak için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini söyledi.

Heyetin, Göynük’te ilk rotası Ömer Sikkin Hazretleri Türbesi ve sonrasında Akşemseddin Hazretleri Türbesi oldu. Göynük’te faaliyet gösteren El Sanatları Atölyesi’ni de gezen heyet, yöreye özgü dokuma ve el sanatları ürünlerini ilgiyle inceledi. Genel Sekreter Adem Baştürk ayrıca Sakarya Zaferi ansına dönemin ilk kaymakamı Hurşit Bey tarafından yaptırılan tarihi Zafer Kulesi’nin çevre düzenlemesiyle ilgili bilgi aldı. Baştürk, bu konuda İstanbul Büyük Şehir Belediyesi olarak gereken desteğin ve yardımın sağlanacağını bildirdi.

Heyete Göynük’teki tarihi dokuyu anlatan ve yürüttükleri şehircilik çalışmaları ile ilgili bilgi veren Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan, heyetin ziyaretinin kendilerini çok memnun ettiğini belirterek, şunları söyledi:

“İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Genel Sekreteri Adem Baştürk ve beraberindeki heyetin ilçemizi ziyaretleri bizleri mutlu etti. Göynük’ün sahip olduğu Osmanlı’dan kalma bu büyük mirası, tarihi dokusunu, doğal ve kültürel zenginliklerini bozmadan gelecek nesillere aktarabilmek için projeler gerçekleştiriyoruz. İlçemizde hala devam eden alt ve üst yapı çalışmaları, TOKİ toplu konutları, İlçe Devlet Hastanesi inşaatı, şehir içme suyu ishale hattı ve ilçemizin giriş-çıkış yolları çalışması gerçekleştirdiğimiz önemli projelerden sadece bir kaçı…”

Kemal Kazan, ziyarette ayrıca İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Genel Sekreteri Adem Baştürk ve beraberindeki heyete gerçekleştirdikleri ziyaret anısına Göynük’ün simgesi olan tarihi Zafer Kulesi maketini hediye etti.

 

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON