GÖYNÜK BELEDİYESİ

Sektör: Kamu Link: www.bolugoynuk.bel.tr

İş Dünyası Göynük’te… İstanbul Ticaret Odası Başkanı Dr. Murat Yalçıntaş ve MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Halit İnci Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan’ı Ziyaret Etti…

GÖYNÜK BELEDİYE BAŞKANI KEMAL KAZAN: “İŞ DÜNYASININ GÖYNÜK’E İLGİSİ ARTIYOR”

Göynük Belediyesi’nin yürüttüğü tanıtım çalışmalarıyla Türkiye gündemine taşınan Göynük, son zamanlarda adından en fazla söz edilen turizm merkezlerinden biri haline geldi.
 
Geçen hafta vizyona giren Ali Vatansever'in yazıp yönettiği ve Cansu Dere ile Sarp Akkaya'nın başrolünde yer aldığı ''El Yazısı'' sinema filmine ev sahipliği yapmasıyla da gündeme gelen Göynük, “gizli cennet bahçesi” olma özelliğini artırarak sürdürüyor.

Fotoğrafçıların, yerli ve yabancı konukların uğrak yeri haline gelen Göynük sahip olduğu güçlü turizm potansiyeli ile ilgi odağı olmaya devam ediyor. Özgün mimarisiyle “Bir Osmanlı Kasabası” kimliğini taşıyan, doğal güzellikleri ile dikkat çeken Göynük, ünlü konuklara da ev sahipliği yapıyor.

Göynük son olarak iş dünyasından ünlü konukları ağırladı. İstanbul Ticaret Odası Başkanı Dr. Murat Yalçıntaş, MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Halit İnci Göynük’ü gezdi. Yalçıntaş ve İnci Gazi Süleyman Paşa Cami ve Akşemseddin Hazretleri’nin Türbesini ziyaret etti. Türbe ziyareti sırasında İstanbul Ticaret Odası Başkanı Dr. Murat Yalçıntaş, Göynük’ün tarihi özelliklerini korumayı başarmış ve tertemiz bir görüntüye sahip olduğunu vurgulayarak Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan’ı kutladı. Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan konukları daha sonra makamında ağırladı. Ziyarette Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, Taraklı Termal Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Genç ve Başkan Yardımcısı Süleyman Tunç da yer aldı. Yalçıntaş ve Kazan birbirlerine hediyelerini sundu. Göynük’ün kendine has lezzetlerinin tadıldığı öğle yemeğinin ardından Yalçıntaş ve İnci’nin bulunduğu heyet ilçeden ayrıldı.

İŞ DÜNYASININ GÖYNÜK’E İLGİSİ ARTIYOR

Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan, Göynük’ün hak ettiği noktaya gelmesi için çaba harcadıklarını, son dönem gerçekleştirdikleri tanıtım atağı ile yerli ve yabancı yatırımcıların da dikkatlerini çektiklerini vurguladı.

Kazan “İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş ve MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Halit İnci’nin Göynük ziyareti, iş dünyasının Göynük’e olan ilgisini yansıtması açısından çok önemli ve anlamlı bir gösterge” dedi.


Konu ile ilgili açıklama yapan Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan şöyle devam etti:

 “Göynük’ü hak ettiği noktaya taşımak için, sahip olduğumuz tarihi ve kültürel dokuyu yansıtmak için yürüttüğümüz çalışmalar ilgi çekiyor. Yerel ve ulusal medyanın yakın ilgisiyle Göynük cazibe merkezi olma yolunda hızla ilerliyor ve kamuoyunda bilinirliğini, algısını güçlendiriyor.

Geçen sene Göynük’te çekilen ve geçtiğimiz hafta vizyona giren “El yazısı” filmi de ilçemize olan ilgiyi artırıyor. Daha önce, Ömer Kavur’un “Akrebin Yolculuğu”, Serkan Ok’un “Kukuriku: Kadınlar Krallığı”, Joel Leang’ın “Bendeyar” adlı sinema filmleri ile Metin Günay’ın “Aynalar” ve “Rüzgârlı Bahçe” dizilerine ev sahipliği yapan ilçemiz, yeni bir film platosu olma yolunda ilerliyor.

Doğa güzelliklerimiz ve konumumuz sebebiyle yerli ve yabancı sermayenin de dikkatini çekiyoruz.  İş dünyasının Göynük’e ilgisi artıyor. Biz bu ilginin Göynük’e ekonomik katma değer olarak döneceğinden umutluyuz. Son olarak İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş ve MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Halit İnci’nin ilçemizi ziyaretlerinde Göynük’ün turizm potansiyelinden çok etkilendiler. Eşsiz doğa manzaramıza ve korunmuş tarihi dokumuza hayran kaldılar. Yerli ve yabancı yatırımcı için cazip bir alt yapıya sahip olduğunu belirttiler.  Bizim hedefimiz gizli turizm cennetini en güzel şekilde tanıtarak ilçe ekonomisine hak ettiği yararı sağlamak. Göynük’ü bir marka şehir haline getirerek ulusal ve uluslararası düzeyde bilinirliğini sağlamlaştırmak için çalışmalarımız devam edecek.”

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON