GÖYNÜK BELEDİYESİ

Sektör: Kamu Link: www.bolugoynuk.bel.tr

İpekbir'e “Turizm Oscarı”

İPEKBİR’E “TURİZM OSCARI”

İPEKYOLU BELEDİYELER BİRLİĞİ ‘KENTLEŞME OSCARLARI’ OLARAK TANIMLANAN “YAPDER TURİZM ÖDÜLÜ”NE LAYIK GÖRÜLDÜ


Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği (YAPDER) İpek Yolu Belediyeleri Turizm Kalkınma Birliği’ne (İPEKBİR) “Turizm Ödülü” verdi.

Bu yıl 12'ncisi gerçekleşen ve Kentleşme Oscarları olarak tanımlanan “Kent ve Yaşam Ödülleri” gecesinde “YAPDER Turizm Ödülü”nü Birlik adına İPEKBİR ve Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan aldı.

İpekyolu Belediyeler Birliği’ne çalışmalarından dolayı Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği (YAPDER) tarafından “Turizm Ödülü” verildi. Birlik adına ödülü İPEKBİR ve Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan, Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Ece Ceylan Baba’nın elinden aldı.

Ekonomi Gazeteciler Derneği (EGD) Başkanı Celal Toprak ve YAPDER Başkanı Mehmet Gözcü’nün önderliğinde İstanbul Sultanahmet Armada Otel’de düzenlenen ve kentleşme alanının ‘Oscarları’ olarak kabul edilen 12’inci Kent ve Yaşam Ödülleri sahiplerini buldu. Daha yaşanabilir kentler için proje üreten kişi ve kurumları onurlandırmak, cesaretlendirmek amacıyla gerçekleştirilen ödül törenine, iş dünyasının önde gelen isimleri, sivil toplum örgüt liderleri, kanaat önderleri ve yerel yöneticiler katıldı.

İpek Yolu Belediyeleri Turizm Kalkınma Birliği (İPEKBİR) de kapsadığı il ve ilçelerdeki tarihi ve kültürel yapıya sahip çıkan çalışmalarından dolayı “Kent ve Yaşam Ödülleri" gecesinde “Turizm Ödülü”’ne layık görüldü. Birlik adına geceye katılan İPEKBİR ve Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan, ödülü, Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Ece Ceylan Baba’nın elinden aldı.

İPEKBİR DÜNYA MARKASI OLACAK

Ödül töreninde teşekkür konuşmasına “İstanbul'un manevi Fatihi Akşemsettin Hazretlerinin diyarı olan Göynükten hepinize selam getirdim” diyerek başlayan Birlik Başkanı Kemal Kazan, kültürel, tarihi ve doğal zenginliklerimizi tüm dünya ile paylaşmak için çıktıkları yolda, aldıkları bu anlamlı ödülün kendilerini motive ettiğini söyledi.

İpek Yolu Belediyeleri Turizm Kalkınma Birliği olarak tarihi İpek Yolu’nu cazibe merkezi haline getirmeyi hedeflediklerini vurgulayan Kemal Kazan, alınan turizm ödülünü şöyle değerlendirdi:

‘Tarihi İpekyolu destinasyonu üzerinde yer alan kentlerimizin tarihi dokularına sahip çıkıyor ve turizmde marka yapmayı amaçlıyoruz. Anadolu özgünlüğünü koruyan İPEKBİR, geçmişten gelen ticari birikimi istihdama dönüştürmek ve üretime katkı sunmak için yola çıktık. Kurulduğu günden bu yana her yıl büyüyerek bugün 17 belediyeyi bünyesinde barındıran İPEKBİR, tarihi-kültürel dokuları koruyan, üyeleri ile başarılı yerel yöneticimliği bölgenin markalaşması için sarfeden, Dünya mirasına sahip çıkan, Türkiye’nin en önemli kuruluşları arasında yer almak için adım adım ilerlemektedir. Yeni Arayışlar Girişim Platformu Derneği’nin verdiği kentleşme alanında Oscar sayılan Turizm Ödülü bize bir kez daha ne kadar doğru adımlar attığımızı göstermiştir.”

Kent ve Yaşam ödülleri töreninde ayrıca; Başarılı Belediye Başkan ödülünü Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Engelsiz Kent ödülünü Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Ekonomi ödülünü İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Kurucu Başkanı Yusuf Akgün, Dayanışma ödülünü Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı adına Av. Figen Özbek, İyilik ödülünü ise İMES Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akar aldı.

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON