İNTES - TÜRKİYE İNŞAAT SANAYİCİLERİ İŞVEREN SENDİKASI

Sektör: İnşaat Link: http://www.intes.org.tr

İNTES İnşaat Sektöründe Mesleki Yeterlilik Bilinci İçin Adapazarı’nda…

ADAPAZARI’NDA MESLEKİ YETERLİLİK VE BELGELENDİRME KONFERANSI DÜZENLENİYOR

İNTES MYM ile Adapazarı Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği ‘İnşaat Sektöründe Mesleki Yeterlilik, Sınav ve Belgelendirme’ Konferansı, 26 Şubat 2013 Salı günü Adapazarı’nda yapılacak…

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi İktisadi İşletmesi (İNTES MYM) ile Adapazarı Belediyesi, ilde mesleki yeterlilik ve belgelendirme çalışmalarının önemine dikkat çekmek amacıyla ‘Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Konferansı’ düzenliyor. 

‘İnşaat Sektöründe Mesleki Yeterlilik, Sınav ve Bilgilendirme’ Konferansı 26 Şubat 2013 Salı günü saat 14.00’da Adapazarı’nda Orhangazi Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Konferansta, inşaat sektöründe mesleki yeterliliğin önemine dikkat çekilecek ve bu konuda bugüne kadar yapılan çalışmalar ile atılması gereken adımlar ele alınacak. İNTES MYM’nin öncülük yaptığı mesleki eğitim ve belgelendirmeyle ilgili sınav sistemlerinin de ele alınacağı Konferansta, ayrıca önümüzdeki dönemde belgeli işçi olmanın ayrıcalıkları vurgulanacak.

Adapazarı Belediyesi ile Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi İktisadi İşletmesi arasında 6 Aralık 2012 tarihinde imzalanan “İnşaat Sektöründe Mesleki Yeterlilik Sistemine İlişkin İşbirliği Protokolü” çerçevesinde gerçekleştirilecek Konferans, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli,  konuyla ilgili hazırlanan proje sunumuyla başlayacak.

‘İnşaat Sektöründe Mesleki Yeterlilik, Sınav ve Bilgilendirme’ Konferansı’nın açılış konuşmalarını Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeki Toçoğlu, T.C. Çevre Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Bahaettin Kaplan, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Bayram Akbaş ve İNTES MYM Yönetim Kurulu Başkanı M. Şükrü Koçoğlu yapacak.

İmar Kanunu ve ilgili yönetmelik gereği 1 Ocak 2012'den itibaren şantiyelerde yetki belgesi olmayan usta çalıştırılmasının yasaklanması nedeniyle inşaat işçilerinin belgelenmesi inşaat sektörünün gündeminin ilk sırasında yer alıyor. Bu kapsamda İNTES MYM ile Adapazarı Belediyesi arasındaki protokol ile inşaat işçilerine eğitim verilmesi amaçlanıyor.

İNTES MYM KONFERANSI

TARİH:            26 Şubat 2013- Salı

YER:                Orhangazi Kültür Merkezi

                        Cumhuriyet Mah. Bankalar Cad. No:19 Adapazarı/SAKARYA

 

PROGRAM

14.00              Proje Sunum

                       Süleyman Dişli

                       Adapazarı Belediye Başkanı

 

14.15               Açılış Konuşmaları

M.Şükrü Koçoğlu

İNTES Yönetim Kurulu Başkanı

 

Bayram Akbaş

Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı

 

Prof. Dr. Muzaffer Elmas

Sakarya Üniversitesi Rektörü

 

Bahaettin Kaplan

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı

 

Zeki Toçoğlu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı

 

Mustafa Büyük

Sakarya Valisi

 

15.30               Teknik Sunum

H.Necati Ersoy

İNTES Genel Sekreteri

 

16.00               Soru/ Cevap

16.30               Kapanış

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON