BOLU BELEDİYESİ

Sektör: Kamu Link: http://www.bolu.bel.tr

Hayal Gerçek Oldu!

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz,Kültür Park ve Yer Altı Katlı Otopark projesi ve proje dahilinde ki yaya tüneli ilgili basın mensuplarına bilgi verdi.Başkan Yılmaz,”Belediye önünden yürüyerek pazar yerine geçilecek dediğimizde kimse inanmamıştı. Bolu’da hayal olan bir projeyi hayata geçirmenin gururunu yaşıyoruz.Proje bittiğinde yeni bir yaşam alanını Bolu halkına hediye edeceğiz”dedi.

   

 

Kültür Park ve Yeraltı Katlı Otoparkı projesi kapsamında ilk olarak açılacak olan yaya tüneli yapım çalışmalarında sona yaklaşıldı.Belediye önünden pazaryerine yaya geçişini sağlayacak 5 metre genişliğinde 4 metre yüksekliğinde ve 50 metre uzunluğunda ki tünelle ilgili Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz basın mensuplarına bilgi vererek projeyi tanıttı. Bol-Aş'ın yanından Hal Sokak'a inen merdivenlerin olduğu yerden başlatılan tünel çalışmasında sona gelindiğini belirten Başkan Yılmaz,” Pazartesi günü soğuk havada vatandaşlarımız sıkıntı çekmedenpazar yerinden ellerinde pazar eşyaları yürüyerek Belediye meydanına geçtiklerinde yüzlerindeki mutluluk,  bizi de mutlu etti” dedi.

“Bolu dünya kenti olabilecek bir şehir” 

Kültür Park Yer Altı Katlı Otopark’ın ve yaya tünelinin Bolu için önemli bir yatırım olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz,”200 metre yürüme mesafesi ile artık Bolu’da heryere ulaşım çok kolay” dedi. Başkan Yılmaz açıklamasının devamında, "Kültür Parkı ve Yeraltı Katlı Otoparkı Projesi bittiği zaman Bolu yeni bir çehreye kavuşacak. Bolu için yeni yaşam alanları inşa ediyoruz. Vatandaşlarımız belediye önünden pazaryerine yürüyerek geçmeye başladı.Kültür Parkve Yer Altı Katlı Otoparkprojesi bittiğinde Bolu’da otopark sorunun hem önüne geçmiş hem de Bolu’da çok büyük bir açığı kapatmış olacağız. Otoparkımız bin araç kapasiteli ve otoparka vatandaşlarımız üç ayrı yerden araçları ile giriş yapabilecekler. Bolu’yu yaşanabilir bir kent haline dönüştürürken büyük projelere imza atmamız gerekiyor. Projeler tamamlandığında Bolu dünya kenti olabilecek bir şehir.Otoparka giriş yapan vatandaşlar 200 metre yürüme mesafesi ile her yere kolaylıkla ulaşabilecek. Otoparkımızda yaşlı, engelli ve merdivenden çıkmak istemeyen vatandaşımız için asansörümüz mevcut” dedi.

 

“Bina yangına otomatik müdahale edebilecek”

Başkan Yılmaz açıklamasının devamında, binada akıllı sistemin olduğunu ve bu teknolojinin yangına otomatik olarak müdahale ettiğini söyledi.Yılmaz; ”Bolu'nun hayata geçirdiğimiz projelerle yeni bir kimliğe kavuştuğunu hep birlikte göreceğiz. İnşallah kısa sürede hava muhalefeti çalışmalarımızı etkilemezse projemizi tamamlayıp vatandaşımızın hizmetine sunacağız. Bolu halkının desteği ile yeni çalışmalara imza atacağız" dedi.Otopark ve tünel projesi tamamlandıktan sonra, Karaçayır’da ve Atatürk Orman Parkında olduğu gibi, otoparkın üzerine yeni bir park yapacağız ve vatandaşlarımız baharda burada çaylarını yudumlayabilecek”diye konuştu.

 

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON