GÖYNÜK BELEDİYESİ

Sektör: Kamu Link: www.bolugoynuk.bel.tr

Göynük’e Hükümetin Desteği Devam Ediyor… Göynük, İki Haftada İki Bakan Ağırladı.

 

Göynük’e Hükümetin Desteği Devam Ediyor…

Göynük, İki Haftada İki Bakan Ağırladı

Göynük Belediye Başkanı Kazan: 
“Göynük’e Verilen Sözler Tutuluyor”
“Hedeflerimize Hızla İlerliyoruz”
“Bu Ziyaretler Göynük’e Verilen Önemin Kanıtıdır”

Göynük Belediyesinin tanıtım çalışmaları sayesinde son dönemlerde yoğun ilgi gören Göynük, geçtiğimiz haftalarda kabinenin iki bakanını ağırladı. 29 Haziran’da Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ve 13 Temmuz’da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Göynük’ü ziyaret etti. Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan, “Göynük’e verilen sözler tutuluyor” dedi.

Bölgeye bir dizi inceleme için gelen Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Göynük’de bulunduğu süre içinde Akşemseddin Hazretleri Türbesi’ni ziyaret etti. Yanısıra Akşemsettinoğlu Konağı, Gazi Süleyman Paşa Camii ve Gazi Süleyman Paşa Hamamı’nı da gezen ve Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan’dan Göynük’ün ‘hizmet ve tanıtım atağı’ hakkında bilgi alan Günay, Akşemseddin Hazretleri Türbesi’nin çevre düzenlemesinin yapılması için destek sözü verdi. 

Günay: “Destek sürecek”

Belediyenin gerçekleştirdiği restorasyon çalışmalarının aslına uygun yürütülmesinin önemine değinen Günay,  Göynük’ün mimari özelliklerinin korunması yönünde desteklerinin devam edeceğini söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın ziyaretinin ardından, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Göynük’e geldi. Göynük Bölücekova Köyü’nde faaliyete geçecek olan 270 MW’lık termik santralin temel atma töreninde bulunan Bakan Yıldız ilçede bulunduğu süre içinde Tarihi Çarşı Restorasyon Projesi kapsamındaki değişiklikleri yerinde inceledi. 

Yıldız: “Yatırımlara Devam”

Tarihi Çarşı Restorasyon Projesini başarılı bulduğunu kaydeden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız’a, Belediye Başkanı Kazan ilçede yaşanan elektrik sıkıntılarıyla ilgili bir dosya sundu. Dosyayı inceleyen ve heyette bulunan yetkililere, Göynük’ün tüm elektrik sıkıntıların çözülmesi için talimat veren Yıldız, ‘Elektrik Hatlarının Yer Altına Alınması Projesi’ne onay verirken, bölgedeki yatırımların hızla devam edeceğini söyledi. 

Yıldız’a incelemeleri sırasında AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan ve Bolu AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın eşlik etti.

Kazan: “Göynük’e yatırım ülkeye yatırımdır”

Bakan ziyaretleri ve Hükümetin desteğiyle ilgili görüşlerini açıklayan Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan, bu ziyaretlerin Göynük’e verilen önemin bir kanıtı olduğunu vurgulayarak, “Göynük’e yatırım ülkeye yatırımdır. İlçemize verilen sözlerin tutulması,  hedeflerimize hızla ilerlememizi sağlıyor” dedi.

Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan’ın konu ile ilgili açıklaması şöyle,

“Geçtiğimiz günlerde çok değerli bakanlarımız Sayın Ertuğrul Günay ve Sayın Taner Yıldız’ın Göynük’ü ziyaret etmeleri bizi gururlandırdı. Bu ziyaretler Göynük’e verilen önemin kanıtıdır. Göynük, tarihinde her zaman devlet erkanının ilgisini çeken bir şehir oldu. Doğanın, kültürün, tarihin, yerel dokunun, yer altı ve yer üstü kaynaklarının bir arada oluşturduğu böyle bir zenginlik çok az yerde var.

Göynük’e hizmet etmeyi yüreğine koymuş bizlerin üzerine düşen görev, değerlerimizi doğru yansıtmak, varlıklarını tüm dünyaya duyurmak ve korumak. Bu yolda bir yandan hızla yatırımlarımıza devam ederken, bir yandan da tanıtım çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 

Son bir yılda Göynük Bolu’nun ve Türkiye’nin parlayan yıldızı haline geldi. Sanatçıların, film yapımcılarının, sivil toplum kuruluşlarının, turizm yatırımcılarının, iş dünyasının çekim noktası oldu. Bütün bu gelişmeler bizi çok mutlu ederken, bakan düzeyinde gerçekleşen ziyaretler ve verilen sözlerin tutulması, Göynük’ü “Marka Kent” yapma hedefimizde hızla ilerlememizi sağlıyor.

Göynük’e yatırım, ülkeye yatırımdır. Göynük halkının ve benim, Göynük’ün bozulmadan korunması ve ilerlemesi yolunda desteklerini esirgemeyen Bakanlarımız Sayın Günay ve Sayın Yıldız’a minnetimiz sonsuz. İnşallah elbirliği ile Göynük’ümüzü “Marka Kent” olarak uluslararası platformlara da taşıyacağız.”

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON