GÖYNÜK BELEDİYESİ

Sektör: Kamu Link: www.bolugoynuk.bel.tr

Göynük Yeni Bir Hastaneye Kavuşuyor

 

Göynük İlçesine Yapılacak Yeni Bir Hastane Binasının İnşaatını Toki Yapacak

Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan, Göynük ilçesinin yeni bir hastane binasına kavuşacağını açıkladı. Göynük’ün İlçe Hastanesi’nin fiziki koşullarının artık ilçeye yeterli gelmediğini belirten Kazan, Bolu Sağlık İl Müdürü Dr. Dursun Koç ile birlikte yürüttükleri çalışmaların sonuçlandığını ilçenin yeni bir hastaneye kavuşacağını ifade etti.

Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan’ın açıklaması şöyle:

’’ Göynük İlçe Hastanemiz yıllık yaklaşık 40.000 Poliklinik başvurusu, özverili çalışanları ile başarılı bir şekilde ilçe halkımıza hizmet vermektedir. 

Çok uzun yıllardan beri Göynük halkına hizmet veren ve mülkiyeti Belediye Başkanlığımıza ait olan İlçe Hastanemizin fiziki şartları artık talebi karşılayamamaya başlamıştır. Bu ihtiyacı göz önüne alarak Bolu İl Sağlık Müdürümüz Dr. Dursun Koç ile yürüttüğümüz çalışmaları başarıyla sonuçlandırdık. İlçemiz yeni bir hastaneye kavuşacak.

Yeni Hastane Binasının İnşaatını Toki Yapacak 

Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü kararı ile ilçemize 15 yataklı yeni hastane binası yapımı uygun görüldü ve yer tahsisi yapıldı. Yeni hastane binası sürecinde Bolu Valisi Sayın İbrahim Özçimen, Bolu Ak Parti Milletvekilleri Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü’nün özel desteğinin ve katkılarının rolü çok büyüktür. Kendilerine bu sürece gösterdikleri yakın ilgi ve destekleri nedeniyle Göynük Halkı adına teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

Belediyemizin yürüttüğü çalışma ile binanın yapılacağı arsanın fiziki koşulları, kot farkı giderilerek inşaat yapımına uygun hale getirildi. 

Mimari ve diğer projeler İnşaat Onarım Dairesi Başkanlığı’nca 2010 yılında ihale edildi. Tamamlanan hastane projemiz, Sağlık Bakanlığı tarafından 2012 yılında TOKİ’ye inşaatın yaptırılması için gönderildi. Aralık ayı içerisinde TOKİ tarafından hastanemizin ihalesi yapılarak inşaatına başlanılacak.

Hastanenin Sağlık Ocağına Dönüştürülmesi Söylentileri Asılsız

Göynük İlçe Hastanesinin küçüleceği, sağlık ocağına dönüştürüleceği, 112 acil servisin kapatılacağı gibi bir durum söz konusu değildir. Bu tarz söylentiler asılsızdır.

Yeni Hastanenin Yapımıyla Halkımız Daha İyi Hizmet Alacak

Yeni İlçe Devlet Hastanesinin yapımının tamamlanması ve hizmete açılmasıyla birlikte halkımız daha iyi sağlık hizmeti alacak.  Göynük halkına daha ferah, daha çağdaş, taleplerinin daha iyi karşılanabileceği bir ortamda sağlık hizmeti sunulacak. 

Yeni hastanemiz ayrıca sağlık hizmeti verecek kadronun da daha iyi koşullarda hizmet vermesine imkân sağlayacak. Böylece ilçe hastanemiz çok daha iyi şartlarla donatılarak gerek hizmet alanları, gerek hizmet verenleri memnun edecek.”

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON