GÖYNÜK BELEDİYESİ

Sektör: Kamu Link: www.bolugoynuk.bel.tr

Göynük Mimarili TOKİ Evleri Sahiplerini Buluyor…

 

Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan;
“TOKİ Konutları Göynük’ün özgün mimarisi ile özel bir nitelik taşıyor”

Göynük Belediyesi ve TOKİ işbirliği ile yapılan Göynük mimarili TOKİ Konutları sahiplerini buluyor. Göynük’te geçtiğimiz yıl Mayıs ayında yapımına başlanan toplam 240 konutun sahipleri, yarın(22 Haziran 2012-Cuma) saat 14.30’da Belediye Meydanı’nda yapılacak tören ile belli olacak. Kura çekilişi törenine Bolu Vali Yardımcısı H. Necdet Özeroğlu, AK Parti Bolu Milletvekilleri Ali Ercoşkun, Fehmi Küpçü, Göynük Kaymakamı Haluk Çakmak, Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan, AK Parti Göynük İlçe Başkanı Mustafa Bayraktar, Göynük İl Genel Meclisi Üyeleri Mümtaz Altınbaş ve Sami Metin, çevre ilçe Belediye Başkanları ve İl Genel Meclisi Üyeleri, çeşitli sivil toplum kuruluşları katılacak. Kura çekilişi öncesinde katılımcılara ve konuklara Belediye Meydanı’nda etli pilav ve ayran ikram edilecek.

Konu ile ilgili açıklama yapan Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan; Göynük mimarili TOKİ konutlarının, TOKİ’nin yaptığı projeler arasında mimari açıdan özel bir yeri olduğuna dikkat çekerek, “TOKİ ile işbirliği yaparak geçtiğimiz yıl Mayıs ayında başladığımız projeyi bitirmek üzereyiz. Göynük mimarili TOKİ konutları TOKİ’nin de bugüne kadar ürettiği konut projeleri arasında mimari açıdan özellikli bir nitelik taşıyor. Sofuali Mahallesi Beytepesi mevkisinde gerçekleştirdiğimiz TOKİ konutları projesi, hem Göynük’te yaşanan konut sıkıntısının giderilmesi açısından hem de Göynük’ün mimarisini yansıtması açısından çok önemli bir proje. Biz bu proje ile Göynük’ün özgün şehir mimarisine uygun bir yapılaşma ile vatandaşlarımızı ev sahibi yapıyoruz. Geçmişimize sahip çıkarak, kültürel ve tarihi değerlerimizi geleceğe taşıyoruz. Biz Belediye olarak Göynük’e özgü mimari dokuyu canlı tutmak istiyoruz. Bundan sonra yapılacak projelerde de hedefimiz aynı olacak. “Bir Osmanlı Kasabası Göynük” tanımlamasını yaşatarak hizmet üretmeye devam edeceğiz” dedi.

TOKİ konutlarının yüzde 80’ninin tamamlandığını ve Ekim ayında sahiplerine teslim edileceğini kaydeden Kazan, “Yarın Belediye Meydanında yapacağımız kura çekilişi ile 192 adet 2+1 daire ve 48 adet 3+1 daire olmak üzere toplam 240 konutun sahibi belli olacak. TOKİ konutlarının yüzde 80’i tamamlandı. Ekim ayında Göynüklü vatandaşlarımıza evleri teslim edilecek. Vatandaşlarımızın özgün dış cepheli modern evlerinde yeni bir hayata başlayacak olması bizleri çok heyecanlandırıyor” dedi. 

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON