GÖYNÜK BELEDİYESİ

Sektör: Kamu Link: www.bolugoynuk.bel.tr

Göynük Belediyesi Atakta!


Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan Projelerini Anlattı:
“ALTYAPI SORUNLARINI TAMAMEN ÇÖZÜYORUZ”
“HEDEFLERİMİN ORTASINDAYIM”
“GELECEĞE ALT VE ÜST YAPISI TAMAMLANMIŞ BİR GÖYNÜK TESLİM EDECEĞİZ”

Göynük Belediyesi, yatırım atağına kalktı! Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan, altyapı projelerinin tamamının 2013’te tamamlanacağını belirterek, “Biz ilk önce alt yapı dedik ve bu sorunu çözüyoruz. Geleceğe alt ve üst Yapısı tamamlanmış pırıl pırıl bir Göynük teslim etmek istiyoruz” diye konuştu. 

“Her zaman Göynük’ün daha yaşanılır daha güzel bir kent olmasını istediğini vurgulayan Kemal Kazan, şu bilgileri verdi:

“Ben Göynük aşığıyım. Göynük için hayal ettiklerimin ve hedeflediklerimin daha ortasındayım. Ekibimle birlikte 2013 yılına projelerimizin hepsini tamamlamaya çalışıyoruz. Planlarımız da, ödeneklerimiz de hazır! Sadece bu kış biraz sıkıntı yaşanabilir. Biraz daha sabır! Alt yapı bitmeden üst yapının çok da önemi yok “Göynük’ü Marka Kentler arasında göreceğiz. Hedefimiz bu…” 

Kemal Kazan’ın projelerle ilgili verdiği bilgiler şöyle:

Yeni Evsel Katı Atık Toplama ve Aktarma İstasyonu: İlçemizin en büyük sorunları arasında bulunan, çöplerin vahşi depolama şeklinde depolanmasının oluşturduğu çevre sorununa “Yeni Evsel Katı Atık Toplama ve Aktarma İstasyonu” ile çözüm bulduk. Taraklı Belediyesi’nin ve bizim ilçemizin çöpleri, mülkiyeti Belediyemize ait olacak aktarma istasyonumuzda toplanacak ve Pamukova’daki enerji üreten (geri dönüşüm) tesisine gönderilecek. Bu yolla büyük bir çevre sorununu ekonomimize faydalı hale getireceğiz. Bunun için resmi çalışmalar tamamlandı (Mahalli Çevre Kurulu Kararı alındı). Bakanlıktan yer seçimi ve tahsis işlemleri bitirildi. 2012 yılı sonunda açılmış olacak.

Göynük Merkez Çevre Yolu Projesi: Halen yapımı devam eden Göynük – Mudurnu yolunun 2. etabı olan 16 km’lik Arıkçayırı mevkiinde çalışmalar hızla devam ediyor. Toplam 32 Km uzunluğundaki bu yol tamamlandığında, halkımızın ilimizle ulaşımı rahatlayacak.

Şehir İçme Suyu İsale Hattının Yenilenmesi: Göynüklülerin hak ettiği daha sağlıklı, kaliteli bir yaşam için İçme Suyu Ana İsale Hattı yenileme çalışmalarımız devam ediyor. Boruların hibe yoluyla temini yapıldı. Yapım işi ise Bolu Belediyesi ve Belediyemiz işbirliği ile yapılacak. İçme suyu sıkıntımız var ama vatandaşa yansıtmamaya çalışıyoruz.  Sofuali Mahallesine ilave olarak 500 tonluk su deposu yapımına başlandı. İnşaat devam ediyor. Yıl sonuna kadar tamamlanacak ve böylece su kesintileri bitmiş olacak.  

Sel ve Su Baskınlarını Önleyici Taşkın Koruma Bendi: Coğrafi yapıdan kaynaklanan sel tehlikesini büyük ölçüde önledik. DSİ ile işbirliği yaparak taşkın seti yaptık. Hisarözü bölgesinden gelen çayın taşkın koruma seti yapıldı. İkinci etap olarak da çayın diğer bir kolu olan Meşeli Deresi’nin de seti yapılacak. Çaylar için yapılacak setler çevre düzenlemeleri ile birlikte estetik bir görünüme de sahip olacak. Göynük merkezinden geçen iki derenin de ıslah çalışması yapılacak. Taş duvarları yenilenecek.

Kanalizasyon: Belediyemiz ve İller Bankası işbirliği ile ilçemizin kanalizasyon ana kollektör ve arıtma tesisi projesi uygulama çalışmaları başladı. 2013 yılında çalışmaları tamamlamayı hedefliyoruz.

LPG ve Akaryakıt İstasyonu: İlçemizde tek bir akaryakıt istasyonumuz var. Bu istasyonumuzun da LPG satış kısmı bulunmuyor. İçinde LPG satışı da olan ikinci bir istasyon ciddi bir ihtiyaçtı. Belediye İktisadi İşletmesi adına bir akaryakıt istasyonu daha yapıyoruz. Bu sayede buradan elde edilecek gelir belediyemize, dolayısıyla da vatandaşımıza katkı sağlayacak. 

Akıllı Kent Yönetim Sistemi: Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ile iş birliği yapılarak, “CBS-Bilişim Teknolojileri ile Akıllı Kent Yönetim Sistemi” projesi başlatıldı. Proje tamamlandığında, Belediyemizin halkımıza daha hızlı ve verimli hizmet vermesi sağlanacak.

Devlet Hastanesi İnşaatı: 15 yataklı, Avrupa standartlarında, içinde diyaliz ünitesi bulunan yeni ilçe devlet hastanesi inşaat çalışmalarına başlandı. 2013 yılı sonunda teslim edilecek.

TOKİ Konutları: Sofuali Mahallesi Beytepesi Sokak’ta yapılan 240 konutlu TOKİ inşaatının yüzde 90’ı tamamlandı. İkinci etap çalışmalarımız devam ediyor.

Yeni İtfaiye Hizmet Binası ve İkinci Banka Şubesi: Yeni itfaiye hizmet binası ve ikinci bir banka şubesi yine acil bir ihtiyaçlar arasında idi. İtfaiye binamızın yapımı için çalışmalara başladık. Esnafımızdan da gelen talep çerçevesinde ikinci banka şubesi için yaptığımız görüşmelerimiz olumlu gidiyor.  

Tarihi Çarşı ve Arasta: Restorasyonu için röleve ve uygulama proje çalışmaları yapılıyor. Aynı zamanda Tarihi İpek Yolu’nun geçtiği Hacı Abdi Mahallesi Deve Yolu Sokak düzenlenmesi de yapılacak.

Kültür Merkezi: 3 katlı Kültür Merkezi Proje’mizin içinde, Göynük’ün tarihi ve kültürel değerlerini anlatan bir müze, sinema salonu, tiyatro salonu, iş yerleri, nikah ve düğün salonu yer alacak.

Akşemseddin Hazretleri Çevre Düzenleme Projesi: Çevre ve Orman Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu ve Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Ertuğrul Günay’dan Akşemseddin Hazretleri Türbesi’nin etrafının çevre düzenlenmesi sözünü aldık. Akşemseddin Hazretleri Türbesi çevre düzenlemesinin yapımına bu sene içinde başlanacak.

Şehir Girişlerinin Düzenlenmesi: Kavşak düzenlemelerimiz yapılacak. İlçe girişlerimize mimarimize uygun TAK’lar yapılacak.

Futbol Sahası Düzenlemesi: Yeni futbol sahamız 2011 yılında tamamlandı. Çevre düzenlemesi ve seyirci tribünleri de bu sene yapıldı ve halkımızın hizmetine sunuldu.

Fırın Evleri ve Çamaşırhaneler: Mahallelerde vatandaşlarımızın kullanımı için hazırlanan fırın evleri ve çamaşırhanelerin mevcut olanları onarıldı. Yenileri hizmete sunuldu.

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON