GÖYNÜK BELEDİYESİ

Sektör: Kamu Link: www.bolugoynuk.bel.tr

Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan: “Başbakanımız Akşemseddin Hazretleri Anma Etkinlikleri’ne katılabilir”

Göynüklülere Başbakan Erdoğan’dan selam…
Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan:
“Başbakanımız Akşemseddin Hazretleri Anma Etkinlikleri’ne katılabilir”
“Akşemseddin Hazretleri’ni dünyaya tanıtmak istiyoruz”

AK Parti Bolu Milletvekilleri Ali Ercoşkun, Fehmi Küpçü, AK Parti Bolu İl Genel Meclisi Üyesi Mümtaz Altınbaş, AK Parti Göynük İlçe Başkanı Mustafa Bayraktar ve Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan’dan oluşan bir heyet, geçtiğimiz günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Başbakan Tayyip Erdoğan ile görüştü. Heyet, AK Parti Grup toplantısını izledikten sonra Başbakan Erdoğan’la bir araya geldi. 

Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan, görüşme sırasında Başbakan Tayyip Erdoğan’a Göynük’ün sembolü olan Akşemseddin Hz. Türbesi, Tarihi Zafer Kulesi ve Göynük Evi’nden oluşan bir maketi ve Göynüklü Ressam Fatma Marmara’nın Göynük manzaralı yağlı boya tablosunu hediye etti.

Kemal Kazan yaptığı açıklamada, Başbakan Erdoğan’ın kendilerini kabul etmelerinden duyduğu memnuniyeti belirterek, “Başbakanımızı 26-27 Mayıs’ta düzenlenecek “Akşemseddin Hazretleri Anma Günü Etkinlikleri”ne davet ettik. Sayın Başbakanımız programı uygun olursa katılabileceğini söyledi. Başbakanımızı Göynük’te görmekten çok mutlu olacağız” dedi.

Kazan, görüşme sırasında Başbakanın Göynüklülere selamlarını ilettiğini kaydederek, şöyle devam etti.

 “Bolu Milletvekillerimiz Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü’nün de yer aldığı bir heyetle AK Parti Grup Toplantısı’na katıldık. Toplantı bitiminde Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme fırsatı bulduk. Başbakanımız görüşme sırasında Göynük’ü önemsediğini, Akşemseddin Hazretleri’ni çok iyi bildiğini ifade etti. Programının uygun olması durumunda da “Akşemseddin Hazretleri Anma Günü Etkinlikleri”mize katılacağını söyledi. Başbakanımızın etkinliğe katılımı, Göynük ve Akşemseddin Hazretlerinin sadece ulusal düzeyde değil uluslararası düzeyde de tanınmasına çok büyük destek sağlayacak. Başbakanımız, Göynük halkına bizim aracılığımız ile selamlarını iletti. Umarız yoğun programının arasında bir fırsat bularak etkinliğe katılabilir ve Göynük halkını mutlu eder.”

“Akşemseddin Hazretlerini dünya tanımalı”

Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan, Akşemseddin Hazretleri’nin çok yönlü kimliğinin tüm dünya da tanınmasını hedeflediklerini belirterek, Akşemseddin Hazretlerinin kamuoyunun bilmediği çok sayıda niteliğe sahip olduğuna dikkat çekti. Kazan, “Her yıl artan deneyimimizle Akşemseddin Hazretlerinin çok yönlü kişiliğine, ruhuna uygun bir anma etkinliği gerçekleştiriyoruz. Bu yıl yirmi beşincisini gerçekleştireceğiz. Biz, Akşemseddin Hazretlerinin sadece ulusal düzeyde değil uluslararası düzeyde de tanınmasını hedefliyoruz. Akşemseddin Hazretlerinin kamuoyunun bilmediği çok sayıda niteliği var. Akşemseddin Hazretleri Göynük’ün en büyük gücü ve sembolü. Onu ve Göynük’ü dünya tanımalı, bilmeli” dedi.

Kemal Kazan şöyle devam etti:

“Göynük, Hacı Bayram Veli tarafından Akşemseddin Hazretleri’nin görevlendirildiği ilk yerleşim yeridir… Göynük, İstanbul, Ankara, Bağdat tarihi kervan yolu üzerinde önemli bir menzildir. Burası tesadüfen seçilmemiştir. Akşemseddin Hazretleri, kendisine bağlı dervişler ve esnaf Göynük’te kervanlara hiç bir karşılık beklemeden hizmet etmişlerdir. Akşemseddin Hazretleri, manevi ağırlığı, Osmanlı sarayı üzerindeki etkisi ve halkın içinde yaşaması sebebiyle Anadolu’nun en parlak dönemini yaşamasını sağlamıştır.

O Anadolu aydınlanmasının en önemli isimlerinden biridir. Akşemseddin Hazretleri’nden sonra onun kadar etkili ve Anadolu’da bütün halk kitleleri tarafından sevilen bir başka din adamı yetişmemiştir. Akşemseddin Hazretlerini hak ettiği değeri ve ilgiyi oluşturmak istiyoruz. Bu hedef için çalışıyoruz.”

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON