GÖYNÜK BELEDİYESİ

Sektör: Kamu Link: www.bolugoynuk.bel.tr

Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan, AA Muhabirine Yaptığı Açıklamada Son 3 Yıl İçerisinde 32 Adet Tarihi Evin Restorasyonunun Yapıldığını Söyledi.

Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan, son 3 yıl içerisinde 32 adet tarihi evin restorasyonunun yapıldığını söyledi.

Kazan, AA muhabirine, Göynük'ün turizm anlamında son yıllarda atağa geçtiğini ifade etti.

Doğal güzellikleri ile ünlü Abant Tabiat Parkı'na dört mevsim boyunca gelen turistlerin Göynük'e gelmesi için birçok anlamda tanıtım yaptıklarını anlatan Kazan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Göynük'ün tarihini yansıtabilmek için çalışmalarımız devam ediyor. Son 3 yılda 32 adet tarihi ev restore edildi. Restore edilmeyi bekleyen 105 adet evimiz daha bulunmakta. Bunların restorasyonu ile ilgili olarak da çalışmalarımız devam ediyor.

Tarihi çarşının restorasyon çalışmaları için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. En kısa zamanda çalışmalara başlanacak ve çalışmalar 2012 yılı sonunda tamamlanacak. Ayrıca Akşemseddin Hazretlerinin Türbesi bulunduğu alanda da çevre düzenlemesi yapılacak."

Kazan, Göynük genelinde alt yapı çalışması yapılacağını belirterek, çalışmaların 2012 yılı sonuna kadar bitirileceğini, daha sonra üst yapı çalışmalarına başlanacağını söyledi.

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON