GÖYNÜK BELEDİYESİ

Sektör: Kamu Link: www.bolugoynuk.bel.tr

Göynük Belediye Başkanı Kazan, ‘Aşağıkınık Köyü Yangını’ ile ilgili açıklama yaptı

Göynük Belediye Başkanı Kazan:

“Tüm Türkiye’nin yardımını bekliyoruz”

“Halkımızla yapacağımız güç birliğiyle en kısa zamanda yaralarımızı saracağımıza inanıyorum”

Yangında can kaybının olmamasının tek tesellileri olduğunu belirten Kazan, “Belediye olarak acil ihtiyaçları karşıladık. Ancak yiyecek, giyim, sağlık yardımına hala ihtiyacımız var” dedi.


Bolu'nun Göynük İlçesi'ne bağlı Aşağıkınık Köyü'nün Çatacak Mahallesi'nde çıkan yangında 13 ev, köy konağı ve köy okulunun yanması tüm Türkiye’de üzüntüyle karşılanırken, Göynük Belediyesi ve İlçe Kaymakamlığı acil yardım kampanyası başlattı. Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan, yangınla ilgili yaptığı açıklamada, tüm imkanlarını seferber ettiklerini ancak, yiyecek, giyim ve sağlık yardımlarına hala ihtiyaç duyduklarını belirterek, “Tüm Türkiye’nin yardımını bekliyoruz” dedi.

Yangın felaketinden zarar görenlere yardım etmek isteyenler için Ziraat Bankası’nda da hesap açıldı. 457135005002 No’lu Göynük Kaymakamlığı Afet ve Acil Yardım Hesabına yapılacak yardımlar, ürünlerini kaybeden ve evsiz kalan felaketzedeler için büyük önem taşıyor.

Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan, yangında çok büyük zararın meydana geldiğini, 39 vatandaşın kış günlerinin yaklaştığı şu günlerde evsiz kaldığını ifade ederek, can kaybı olmamasının tek tesellileri olduğunu söyledi.

“Halkımızla yapacağımız güç birliğiyle en kısa zamanda yaralarımızı saracağımıza inanıyorum” diye konuşan Kazan, şu bilgileri verdi:

“Belediye olarak elimizden geleni yapıyoruz. 39 vatandaşımız kış aylarına yaklaşırken, evlerini, eşyalarını, hayvanlarını ve satmak üzere depoladıkları 200 ton buğdaylarını kaybettiler. Maddi ve manevi anlamda çok zor durumda kaldılar. Belediyemiz, ilçe kaymakamlığımız ve Kızılay olarak elbirliğiyle acil önlemleri aldık ve tüm imkanlarımızı seferber ettik. Ancak vatandaşlarımız temel ihtiyaç, giyim, sağlık ve yiyecek yardımlarına çok büyük ihtiyaç duyuyor. Yardım etmek isteyenler belediyemize, ilçe kaymakamlığımıza başvurabilir. Ayrıca, tüm Türkiye’nin Ziraat Bankası’nda açılan hesaba yapacakları yardımın da çok büyük katkısı olacaktır. Bu yardımlar sayesinde, güç birliğiyle kısa sürede yaralarımızın sarılacağına inanıyorum.”

 

GÖYNÜK-AŞAĞIKINIK KÖYÜ YARDIMLARINIZI BEKLİYOR…

Göynük Kaymakamlığı Afet ve Acil Yardım Hesabı

Ziraat Bankası-457135005002 No’lu hesap

IBAN: TR 410001000056457135005002Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON