GÖYNÜK BELEDİYESİ

Sektör: Kamu Link: www.bolugoynuk.bel.tr

Göynük 2012’nin Parlayan Yıldızı Oldu!

Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan 2012’yi değerlendirdi, 2013 hedeflerini açıkladı:

“Göynük 2012’nin Parlayan Yıldızı Oldu!”

“2012 Hedeflerimize Ulaştık”

“2013 belediyemiz için her açıdan seferberlik yılı olacak”

“Bu yıl, ekonomik, kültürel ve sosyal projelerimizin tümünü tamamlayacağız”
 

Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan, Göynük’ün 2012 yılını değerlendirdi ve 2013 hedeflerini açıkladı. 2012 yılında tüm hedeflerini gerçekleştirdiklerini ifade eden Kazan, “2013 belediyemiz için her açıdan seferberlik yılı olacak. Ekonomik, kültürel ve sosyal projelerimizin tümünü bu yıl tamamlayacağız” dedi.

Kemal Kazan’ın 2012 değerlendirmesi şöyle:

Göynük, manevi havanın her an soluklandığı bir huzur ve dinlenme şehri. Ülke tarihine ve maneviyatına yön veren isimlerin yaşadığı, değerlerini bıraktığı bu şehrimize gereken özeni göstermek, gelecek kuşaklara aktarmak bizim için en önemli görev...  Bütün bu özellikleri yansıtmak, Göynük’ü bir cazibe merkezi haline getirmek için 2012 yılının başından itibaren çalışmalarımıza başladık. 

Göynük 2012 yılında Bolu’nun parlayan yıldızı oldu. Belediye olarak alt yapı projelerimize 2012 yılında öncelik verdik. Göynük’ü daha yaşanabilir bir kent haline getirecek projelerimiz hızla devam ederken, turizm atağı da gerçekleştirdik. Bugüne kadar 40'ın üzerinde binayı restore ettik.

Göynük’ün ünü tüm Türkiye’ye yayıldı

Tanıtım çalışmalarımızın sonucu Göynük’ün ünü tüm Türkiye ve uluslararası kamuoyuna yayıldı. Türkiye’nin en büyük, en çok okunan gazetelerinde, seyahat eklerinde, dergilerinde, en çok izlenen televizyon programlarında yıl boyunca sahip olduğumuz değerlerimiz tanıtıldı. Daha önceki yıllarda Bolulu hemşerilerimizin ve çevre illerden gelen misafirlerimizin ziyaret ettiği ilçemiz, artık turizm firmalarının tur güzergâhında yer alıyor.

Yurt dışından yatırımcıların ve turistlerin de ilgisini çekmeyi başardık. Ayrıca, 2012’de ilçemizde bir sinema filmi çekildi, yakında çekimlerine başlanacak bir film daha var. Bütün bunlar gerçekleşirken ilçemize gelen ziyaretçilerimizin rahatı için konaklama imkanlarımızı artırdık. Biz de Göynüklüler olarak turizm potansiyelimizin farkına vardık. Yöresel yemeklerimizin de tadılabileceği iki yeni restoranımız daha oldu.

Kiralık konut sorunu çözüldü

Bütün arşivimizi bilgisayar ortamına aktardık. Biz göreve geldiğimizde yoğun bir şekilde yaşanan kiralık konut sıkıntısını TOKİ ile yaptığımız çalışmalar sayesinde çözdük. 240 konut, 1 cami ve 1 AVM den oluşan inşaatımızın yüzde 95’ i tamamlanmış durumda.

İlçemizin sosyal zenginliğini artırmak ve gençlerimizi daha yararlı etkinliklere yönlendirmek için Gençlik ve Spor Müdürlüğünden spor salonunu devraldık. Mevcut futbol sahasını yeniledik ve olimpik çim futbol sahası yaptık.

Proje üretmeye ve gerçekleştirmeye devam

Belediye olarak sahip olduğumuz eşsiz değerlerimizin tanıtılması için çalışmalarımız devam edecek. Gelen ziyaretçilerimiz ‘bozulmadan geleceğe taşıdığımız’ değerlerimizle, düzenli, tertemiz Göynük sokaklarında gezerken, usta gazetecilerin “Eski zaman rüyası”, “Bir Osmanlı kasabası”, “Diyar-ı Akşemseddin”, “Zamanın durduğu şehir” tanımlamalarını hissetmeye devam edecekler. Halkımızın hak ettiği daha sağlıklı, huzurlu, kaliteli yaşam koşullarını oluşturmak için de projeler üretmeye ve gerçekleştirmeye devam edeceğiz. 2013 belediyemiz için her açıdan seferberlik yılı olacak. Ekonomik, kültürel ve sosyal projelerimizin tümümü bu yıl tamamlayacağız.

Göynük Belediyesi’nin 2012 yılında başlattığı  ve bu yıl tamamlanacak projeleri şöyle:

Yeni Evsel Katı Atık Toplama ve Aktarma İstasyonu, Göynük Merkez Çevre Yolu Projesi, Şehir İçme Suyu İsale Hattının Yenilenmesi, Sel ve Su Baskınlarını Önleyici Taşkın Koruma Bendi, Kanalizasyon Yapımı, LPG ve Akaryakıt İstasyonu, Akıllı Kent Yönetim Sistemi, Devlet Hastanesi İnşaatı, TOKİ Konutları, Yeni İtfaiye Hizmet Binası ve İkinci Banka Şubesi, Tarihi Çarşı ve Arasta Restorasyonu, Kültür Merkezi, Akşemseddin Hazretleri Çevre Düzenleme Projesi, Şehir Girişlerinin Düzenlenmesi, Futbol Sahası Düzenlemesi, Fırın Evleri ve Çamaşırhaneler

 

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON