GÖYNÜK BELEDİYESİ

Sektör: Kamu Link: www.bolugoynuk.bel.tr

“Geleneksel Göynük Hayvancılık ve Emtia Panayırı” Yarın (10 Ekim 2011 Pazartesi Günü) Başlıyor…

 

Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan: 

• “Geleneksel Göynük Hayvancılık ve Emtia Panayırı,  Çok Büyük Bir Turizm Potansiyeline Sahip İlçemizin Tanıtımı ve ekonomik Gelişimi İçin Önemli Bir Nitelik Taşıyor…”

• “Panayırımız, Binlerce Yıldır Türk Kültüründe Varolan Pazar ve Eğlence Anlayışının Günümüze Nostaljik Bir Yansımasını Sağlıyor…

”“Geleneksel Göynük Hayvancılık ve Emtia Panayırı” yarın(10 Ekim 2011 pazartesi günü)  başlıyor. 
Göynük Belediyesi tarafından 10-13 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek Panayır, çevre il ve ilçelerden gelen çok sayıda üretici ve tüketiciyi bir araya getiriyor. Panayır süresince, oyun ve eğlence alanları, kültür ve satış stantları katılımcılara hizmet verecek. 

Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan, “Geleneksel Göynük Hayvancılık ve Emtia Panayırı”nın Göynük’ün tanıtımı ve ekonomik gelişimi için önemli bir nitelik taşıdığını belirterek, bu yıl panayırın daha verimli ve coşkulu geçeceğine inandıklarını kaydetti. Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan’ın konu ile ilgili açıklaması şöyle: 

“Belediyemiz tarafından her yıl düzenlenen “Geleneksel Göynük Hayvancılık ve Emtia Panayırı”nın ilçemizdeki ticari hayatın canlandırılmasında önemli bir yeri var. Bu yıl Panayırımızın daha verimli ve coşkulu geçeğine inanıyoruz. ““Geleneksel Göynük Hayvancılık ve Emtia Panayırı” Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana ilçemizde düzenleniyor. Osmanlı döneminde de bu panayırın varlığına dair bilgiler var. 

Panayırımız hem Göynük’ten hem de çevre il ve ilçelerden gelen çok sayıda üretici ve tüketiciyi bir araya getiriyor. Bölgemizdeki ticari hayatın canlandırılmasını sağlaması açısından da bir köprü. Başta tarımsal ürünler olmak üzere her türlü ürünün sergilendiği, satışının yapıldığı Panayırımız üretici kesime büyük bir motivasyon oluşturuyor. Ayrıca halkımızın bir araya gelerek birbiriyle kaynaşmasına vesile oluşturması nedeniyle toplumsal birlikteliğimizin geliştirilmesine de katkı sağlıyor. 

Panayırımız binlerce yıldır Türk Kültüründe var olan pazar ve eğlence anlayışının günümüze nostaljik bir yansımasını sağlıyor. Bu havayı hissetmek için bile Panayırımıza gelinebileceğini düşünüyoruz.

“Geleneksel Göynük Hayvancılık ve Emtia Panayırı” çok büyük bir turizm potansiyeline sahip ilçemizin tanıtımı ve ekonomik gelişimi için önemli bir nitelik taşıyor.

Göynük, Fatih Sultan Mehmet’in Hocası ve İstanbul’un manevi fatihi Akşemseddin Hazretleri’nin Türbesi’nin ilçemizde olması nedeniyle  “Diyar-ı Akşemseddin’’ diye niteleniyor.

İlçemiz, 20. Yüzyılın başlarına ait Göynük evleriyle, tarihi Zafer Kulesiyle, keşfedilmeyi bekleyen yaşayan konaklarıyla, yöresel yemekleriyle, gölleriyle, camileriyle ve sözlere dökülemeyecek daha nice güzellikleriyle, her ziyaret edildiğinde yeniden keşfedilecek bir şehir.

“Geleneksel Göynük Hayvancılık ve Emtia Panayırı”mız bu açıdan katılımcıların Göynük’ü keşfedebilmeleri için de önemli bir platform oluşturuyor.

Herkesi Panayırımız vesilesiyle Göynük’ü keşfetmeye davet ediyoruz.”

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON