GÖYNÜK BELEDİYESİ

Sektör: Kamu Link: www.bolugoynuk.bel.tr

Geleneksel Göynük Hayvancılık ve Emtia Panayırı Başlıyor…

Panayır Kültürü Yine Göynük’te Canlanıyor…

Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan:

“Panayırımız, Osmanlı ve Türk geleneğinin en çok hissedileceği etkinlik olma özelliğini taşıyor. Bu ruhu yaşamak isteyen herkesi bekliyoruz”

Osmanlı ve Türk geleneklerinden biri yine Göynük’te canlanıyor. “Geleneksel Göynük Hayvancılık ve Emtia Panayırı” Göynük Belediyesi tarafından bu yıl 10-15 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Her yıl çok sayıda katılımcısı olan Göynük Panayırı’na ilginin bu yıl, daha yüksek olması bekleniyor.

Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan, Panayırın, Göynük’ün ekonomisinde önemli bir yeri olduğunu ve bu sene gerçekleştirdikleri tanıtım atağının bir ürünü olarak, çevre il ve ilçelerden daha çok katılımcının geleceğini düşündüklerini belirterek, “Panayırımız,  Osmanlı ve Türk geleneğinin en çok hissedileceği etkinlik olma özelliğini taşıyor. Bu ruhu yaşamak isteyen herkesi Göynük’e bekliyoruz” dedi.

Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan’ın konu ile ilgili açıklaması şöyle:

“Tarihte her büyük merkezde kurulan Panayırlar sosyal ve ekonomik bir ihtiyaç olmuş ve sonra gelenekselleşmiş. Üretici ile tüketici arasında direkt bir bağlantı kurması nedeniyle ayrı bir öneme sahip olan panayırlar, düzenlendiği her yöreye hem ekonomik hem sosyal hareketlilik sağlamış.

Belediyemizin düzenlediği iki büyük organizasyondan biri olan “Geleneksel Göynük Hayvancılık ve Emtia Panayırı” Cumhuriyetimizin kuruluşundan bu yana ilçemizde düzenleniyor. 

Topraklarımızdan çıkan her türlü ürünün sergilendiği, satışının yapıldığı Panayırımız, Göynük’ün eşsiz yapısı ile benzerlerinden ayrılıyor. Çünkü Göynük, İpek Yolu’nda bulunması ve taşıdığı tarihsel değerler ile Panayır kültüründe önemli bir yere sahip.

Bu yıl hızlandırdığımız tanıtım çalışmalarımız ile Göynük’e artan ilginin sonuçlarını “Akşemseddin Hazretleri Anma Günü Etkinlikleri”nde gördük. Gerçekleştirdiğimiz tanıtım atağımızın bir ürünü olarak, bu yıl panayırımıza da daha fazla ilginin olacağını, çevre il ve ilçelerden daha çok katılımcıyı ağırlayacağımızı düşünüyoruz.

Mimarisi ve ruhu ile ‘Osmanlı ve Türk geleneğinin en çok hissedileceği’ Panayır olma özelliğini taşıyan Göynük Panayırı’na,  bu ruhu yaşamak isteyen herkesi bekliyoruz.”

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON