GÖYNÜK BELEDİYESİ

Sektör: Kamu Link: www.bolugoynuk.bel.tr

Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram Göynük’te…

Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram, Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Düzce Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Faruk Şener ve Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertan Taşlı’dan oluşan bir heyet Göynük’ü ziyaret etti.

Göynük turizm merkezlerinden biri haline geldi. Gizli cennet bahçesi Göynük son dönemde Göynük Belediyesi’nin gerçekleştirdiği tanıtım atağı ile sadece yerli yabancı turistlerin değil, iş dünyasının, il ve ilçe belediyelerinin de ilgisini çekiyor. Göynük geçtiğimiz günlerde Düzce’den önemli isimleri ağırladı.

Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan, Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram, Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Düzce Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Faruk Şener ve Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertan Taşlı’dan oluşan heyeti Göynük’te ağırladı.

Düzce heyeti, Göynük Kaymakamı Haluk Çakmak, Belediye Başkanı Kemal Kazan ve Göynük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ferhat Aksoy,  eşliğinde Göynük’ü gezdi.

Göynük’ün Tarihi Dokusuna Hayran Kaldılar…

Akşemseddin Hazretleri Türbesini, Camisini, tarihi konakları ziyaret eden Düzce heyeti, Göynük’ün sokaklarında dolaşırken bozulmamış Osmanlı mimarisine hayran kaldı. Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram ve beraberindeki heyet, Göynük Kaymakamı Haluk Çakmak, Belediye Başkanı Kemal Kazan ve Göynük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ferhat Aksoy ile Tarihi Çınaraltı çay bahçesinde çay içip, Paşazade Restoran’da Göynük yemeklerini tattılar.
 
Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram, Kemal Kazan’ı Göynük’ün temiz ve düzenli görüntüsünden, Göynük evleri restorasyon ve koruma çalışmalarından dolayı kutlayarak, “Göynük çok temiz, çok düzenli bir yer. Göynük evleri muhteşem. Yüzyıllara meydan okuyorlar. Ancak bu evlerin bozulmadan korunmuş olmaları da çok önemli. Restorasyon ve koruma çalışmaları çok etkileyici. Bu nedenle meslektaşım Kemal Kazan’ı kutluyorum. Göynük yemekleri de çok lezzetli. Göynük’ün etkileyici bir tarihi dokusu var. Hepimiz bu dokuya hayran kaldık. Turizm potansiyeli güçlü bir yer” şeklinde konuştu.

Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan, son dönemde ilçeye gelen turist sayısında ciddi bir artış olduğunu, iş dünyasından, kamu kurum ve kuruluşlarından, sivil toplum örgütlerinden önemli isimleri de ağırladıklarını kaydederek, “Düzce Belediye Başkanı ve beraberindeki heyetin ilçemizi ziyaret etmesinden mutlu olduk. Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram’a güzel düşüncelerinden dolayı teşekkür ediyorum. Göynük’ü bir marka şehir haline getirmek için çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Kazan, Düzce Belediye Başkanını, Düzce halkını 26-27 Mayıs’ta düzenlenecek olan Akşemseddin Hazretleri Anma Günü Etkinliği’ne davet ederek, “Göynük ve Düzce komşu. Düzce halkı, Göynük’e hafta sonu gezisi yapabilir. Osmanlı Mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Göynük’ün Tarihi Konakları’nda konaklayarak, tarihi ve ruhani güzelliklerini keşfedebilirler. İlçemizin yerel lezzetlerinden tadıp, eşsiz el sanatları örneklerinden sevdiklerine el yapımı Göynük hatırası hediyelik eşyalar alabilirler” dedi.

Göynük’e yapılacak gezileri zaman içinde bir yolculuğa benzeten Kazan: “Doğayla iç içe bir tatil geçirmek isteyenler, doğal güzellikleriyle dizi ve film platosu olarak değerlendirilen Çubuk ve Sünnet Gölleri’ni görmelerini de tavsiye ederim” diye ekledi.

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON