BOLU BELEDİYESİ

Sektör: Kamu Link: http://www.bolu.bel.tr

"Demokrasi Bilincinin Yerleşmesinde En Büyük Görev Öğretmenlerimize Düşüyor"

BAŞKAN YILMAZ’IN 24 KASIM MESAJI

"DEMOKRASİ BİLİNCİNİN YERLEŞMESİNDE EN BÜYÜK GÖREV ÖĞRETMENLERİMİZE DÜŞÜYOR"

Belediyesi Başkanı Alaaddin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında “Türkiye’nin geleceğinin şekillenmesinde, demokrasi bilincinin genç beyinlere yerleşmesindeen büyük görev öğretmenlerimize düşüyor.Çocuklarımıza emanet ettiğimiz, özveri ile çalışan öğretmenlerimiz her şeyin en iyisine layıktır” dedi.  

Başkan Alaaddin Yılmaz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında “Başöğretmen” olması dolayısıyla kutlanan “24 Kasım Öğretmenler Günü”ne ilişkin mesajı şöyle:

“Ülkemizi Cumhuriyetin 100’üncü yılına hazırlayan, çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırmak için mücadele eden öğretmenlerimiz, 81 ilde en ücra köylere kadar büyük bir özveriyle görevlerini yerine getiriyor. Eski bir öğretmen olarak bu mesleğin sadece ücret için yapılan bir meslek olmadığını, aşkla sevgiyle yapılan bir meslek olduğunu çok iyi biliyorum. Bize bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olacak kadar öğretmenlerimizin kıymetini bilen bir bilinçle, onların karşısında saygıyla eğilmeyi şiar edinmiş bir medeniyetin temsilcileriyiz. Bu nedenle AK Parti hükümetleri fedakarca çocuklarımıza vatan ve millet sevgisini aşılayan öğretmenlerimize, Cumhuriyet tarihinin en köklü, en kapsamlı yatırımlarını gerçekleştirerek, en büyük destekçisi olmuş ve özel bir ilgi göstermiştir. 

Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasında, 2053 ve 2071 vizyonlarının hayata geçmesinde, ülkemizin dünyanın güçlü ve itibarlı ülkelerinden biri haline gelmesinde öğretmenlerimize büyük görevler düşmektedir. Milletimizin medeniyet yürüyüşünü de Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır’ sözünü esas alan öğretmenlerimizin azmi ve gayretiyle sürdürüyoruz. Bu düşünceler doğrultusunda, her iklim ve coğrafyada görevlerini özveriyle idame ettiren, yarınlarımızı aydınlatan cefakarmeslektaşlarıma, öğretmenlerimize bu önemli günde saygılarımı bir kez daha sunuyor, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.

Bu kutsal mesleği yaparken teröre kurban verdiğimiz kahraman öğretmenlerimiz ve Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi de rahmet ve minnet duygularıyla yad ediyorum.” 

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON