BOLU BELEDİYESİ

Sektör: Kamu Link: http://www.bolu.bel.tr

"Cumhuriyetimizin 93’üncü Yıldönümü Kutlu Olsun"

BAŞKAN YILMAZ:

"CUMHURİYETİMİZİN 93’ÜNCÜ YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN"


Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Yılmaz, mesajında Cumhuriyet tarihinin Türk Milleti’nin en zor şartlarda yeniden ayağa kalkabileceğini gösteren, gelecek için umut veren örneklerle dolu olduğunu vurgulayarak, ”Cumhuriyetimizin 93’üncü kuruluş yıldönümü coşkusunu, millet olarak paylaşıyoruz. Tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyorum” dedi.

Yılmaz’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajı şöyle:

“Türk Milleti, tarihi boyunca dünyanın en güçlü devletleriyle mücadele ederek, zor şartlar altından nasıl yeniden ayağa kalkılacağının dersini bütün dünyaya verdi. 1919’da çok zor şartlarda başlattığı Kurtuluş mücadelesi ile tüm mağdurlar ve mazlumlar için umut ışığı olan Milletimiz bugün, 29 Ekim 1923’de ilan edilen Cumhuriyet coşkusunu ilk günkü inançla yaşıyor. Milletimiz, dün olduğu gibi 15 Temmuz’da da FETÖ/PDY Darbe Girişimi’nde de Cumhuriyet’in kazanımlarına ve demokrasiye kanıyla, canıyla sahip çıktı. Tüm dünya bu toprakların geçmişin sağlam temelleri üzerine kurulu olduğunu ve birlik beraberlik içinde Türkün yurduna sahip çıktığını tekrar gördü. Tarih boyunca olduğu gibi bugün de birlik ve beraberliğimize yönelik saldırıların gerisinde, Cumhuriyetimizin ulaştığı seviyeden duyulan rahatsızlık vardır. Ancak bilinmelidir ki Cumhuriyetimizi “muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma” mücadelemizi bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ilk günkü heyecanla, azimle ve şevkle sürdüreceğiz. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yılını da birlik ve beraberlik içinde 2023 hedeflerimize ulaşmış olarak kutlayacağız.

Cumhuriyetimizin 93’üncü yıldönümünü kutladığımız bu anlamlı günde cennet vatanımız için canlarını hiçe sayarak feda eden aziz şehitlerimizi minnetle yâd ediyor, başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ile tüm gazilerimizi şükranla anıyorum.

Cumhuriyetimizin 93’üncü kuruluş yıldönümü kutlu olsun. Tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.” 


Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON