TİSK - TÜRKİYE İŞVEREN SENDİKALARI KONFEDERASYONU

Sektör: İş Örgütleri Link: http://www.tisk.org.tr/

Çalışma Barışı Bozulmamalı

Kanunsuz Eylemler Kabul Edilemez 

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) son günlerde özellikle Bursa çevresindeki metal işkolu iş yerlerinde yaşanan gelişmelerle ilgili açıklama yaptı.

Endüstri ilişkilerini ve çalışma barışını tehdit eden yasadışı eylemlerin işveren kesimi için kabul edilemez nitelikte olduğu bildirilen açıklamada, “Söz konusu işyerlerinde çalışanları sağduyuya ve yasadışı eylemleri ivedilikle sonlandırmaya davet ediyoruz” denildi. TİSK’ten konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

“Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) son günlerde özellikle Bursa çevresindeki metal işkolu işyerlerinde yaşanan yasadışı gelişmeleri üzüntüyle ve dikkatle takip etmektedir.

Söz konusu işyerlerinde Toplu İş Sözleşmeleri kısa bir süre önce imzalanmış olmasına rağmen, işyerini terk etmeme ve toplu iş bırakma gibi yasadışı eylemler yaşanmaktadır.

Endüstri ilişkilerini ve çalışma barışını tehdit eden yasadışı eylemler işveren kesimi için kabul edilemez niteliktedir. İş yerlerinde üretimin tekrar başlaması yalnızca işverenler için değil, ülkemiz ekonomisi için de çok büyük önem taşımaktadır.TİSK olarak kanunsuz eylemlerin hiç kimse ve hiçbir kesim tarafından desteklenmemesi gerektiği görüşündeyiz.Söz konusu iş yerlerinde çalışanları sağduyuya ve yasadışı eylemleri ivedilikle sonlandırmaya davet ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON