TED RÖNESANS KOLEJİ

Sektör: Eğitim Link: http://www.tedronesans.com/

Bu Okulda Öğrenciler Öğrenmeyi Öğreniyor

TED Rönesans Koleji artık CambrIdge Sertifikalı...

 Bu okulda öğrenciler 'öğrenmeyi' öğreniyor.

Dünya vatandaşları yetiştirme amacıyla yola çıkan TED Rönesans Koleji, niteliklerine bir yenisini daha ekledi. Kolej, Kasım 2014 itibariyle "Cambridge Eğitim Programlarını Uygulama ve Değerlendirme" yetkisine sahip uluslararası okul olma statüsü kazandı. Yabancı dil eğitiminde dünyada kabul gören bu sertifika kapsamında önce öğretmenler eğitime alınıyor. Analiz etmeyi, farklı düşünebilmeyi, üretmeyi öğretmeyi amaçlayan bu sertifika, öğrencilere uluslararası arenada yepyeni pencereler açıyor.

 

DÖRT BAŞLIKTA DENETİM YAPILDI

LEED Altın Sertifika sahibi ilk kolej olarak baştan aşağı çevreye saygılı bir yapıyla kurulan TED Rönesans Koleji,  Cambridge Akreditasyon sürecini de başarıyla tamamladı. Bu kapsamda Eylül ayında Cambridge Eğitim Programları ve TED Ankara Koleji Uluslararası Programlar yetkilileri tarafından yapılan teftişte, eğitim felsefesi ve yöntemleri, kurumsal değerler, fiziksel olanaklar ve akademik kadro yetkinliği başlıklarında detaylı incelemeler yapıldı. Geçtiğimiz günlerde ise yapılan incelemenin olumlu sonuçlandığı ve  “Cambridge Eğitim Programlarını Uygulama ve Değerlendirme” yetkisine sahip uluslararası okul olma statüsü kazanıldığı bilgisi okula iletildi.

EĞİTİME ÖĞRENCİDEN DEĞİL ÖĞRETMENDEN BAŞLANIYOR

Cambridge sertifikaları kapsamında, eğitime öğrenciden değil öğretmenden başlanıyor. Öğretmenlere uluslararası olarak verilen eğitimlerde,  dokümanlar, sınavlar, aktivite programları konusunda detaylı bilgi veriliyor. Bu eğitimi alan öğretmenler de, öğrencilere farklı düşünme, üretici gelişim, düşünebilme yetisi, analiz becerisi, üretme, sentezleme amaçlarını da içeren eğitimler veriyor. 'Sürekli öğrenme' felsefesiyle verilen eğitimlerle, öğrencilere yeni ufuklar kazandırılıyor.

3 ALANDA AKREDİTASYON VERİLDİ

İstanbul TED Rönesans’ın akreditasyon onayı; Cambridge Secondary 1 Checkpoint, Cambridge IGCSE ve Cambridge ICE uygulamalarını kapsıyor.

TED Rönesans Koleji Kurucu Müdürü İpek Ak sertifikanın içeriğini ve önemini “Cambridge Uluslararası Genel Ortaöğretim Eğitimi Sertifikası (IGCSE), dünya çapında en çok tanınan sertifikalardan biri... Cambridge IGCSE Programı bilgiyi hatırlama ve sözlü becerileri kapsayan, problem çözmeye yönelik bir öğrenme sürecidir” sözleriyle anlatıyor.

Ak, TED Rönesans Koleji’nde Cambridge IGCSE çerçevesinde ortaokul düzeyinde verilecek eğitimi ise şöyle değerlendiriyor:  

“Program, takım çalışması ve araştırma becerilerini de bünyesinde taşıyan, yaşamsal önemi olan tüm eğitsel becerileri bütünleştirir. Tüm bu süreçlerin sonunda kazanılan edinimler, Uluslararası Cambridge İleri Düzey (Advanced International Certificate) Sertifikası, Kuzey Amerika İleri Düzey Belirleme Programı ve Uluslararası Bakalorya gibi ileri düzeydeki dil bilgisi seviyeleri için bir temel oluşturur. Cambridge IGCSE, öğrencilere kapsamlı bilgi dağarcığı ve yaşam boyu kullanacakları becerileri kazandırırken, onlara lise düzeyinde kendi becerilerine uygun olan dersleri de seçme özgürlüğü tanıyor. TED Rönesans Koleji olarak akreditasyon onayımızı, uluslararası yüksek akademik yetkinlik kapılarını öğrencilerimize açacak bir başlangıç olarak görüyoruz.”

Cambridge IGCSE, dünyanın her yerinde yükseköğrenim kurumlarına girişte güvenilir bir kaynak olarak biliniyor. Ayrıca, ortaöğretimin sonunda öğrenimleri değerlendirmek için tasarlanıyor. Bu uygulama, öğrencilere, eğitimlerinin sonraki adımları için güçlü ve zayıf yönleri hakkında geri bildirimler veriyor.

TED Rönesans Koleji Hakkında:

Rönesans Holding ve Rönesans Eğitim Vakfı tarafından Türk Eğitim Derneği işbirliğiyle kurulan TED Rönesans Koleji, 2014-2015 eğitim öğretim yılında İstanbul Küçükyalı’da faaliyete geçti. Rönesans Eğitim Vakfı iştiraki olan okuldan elde edilen gelir yine eğitime aktarılacak.

TED Rönesans Koleji, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde, deneyimli Türk ve yabancı öğretmenleriyle eğitim verecek. 2014-2015 yılı için anaokulundan itibaren 6. sınıf dahil olmak üzere öğrenci alan kolejde; İngilizce birinci yabancı dil, İspanyolca, Almanca, Fransızca ve Rusça ise ikinci yabancı dil olarak öğretiliyor.

Toplam 20.000 metrekarelik alanda 1.200 öğrenciye eğitim verecek TED Rönesans Koleji, 38 milyon TL yatırımla kuruldu. Okul; kapalı spor salonu, çok amaçlı salon, sanat atölyeleri, hobi ve etkinlik alanlarını içeriyor. Yaklaşık 8.000 metrekarelik açık alanda ise 3 basketbol sahası, etkinlik alanı, oyun terası ve bahçeler bulunuyor. Amerikan Yeşil Bina Konseyi (USGBC) tarafından geliştirilen ve Dünyanın en önemli gönüllü sertifikalarından biri olan Leed Altın Sertifika’yı almaya hak kazanan ilk kolej olan TED Rönesans binası, tamamen çevreci bir yaklaşımla tasarlandı.

 

 

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON