BOLU BELEDİYESİ

Sektör: Kamu Link: http://www.bolu.bel.tr

Bolu Turizmi Tüm Ülkelere Hitap Edecek Bir Potansiyel Taşıyor

Bolu turizmi tüm ülkelere hitap edecek bir potansiyel taşıyor”


 

“Avrupalı, Ortadoğulu, Amerikalı fark etmez; tüm kültürlere kapımız açık”  

 

“Avrupalı, Ortadoğulu, Amerikalı fark etmez; tüm kültürlere kapımız açık”

“Hedefimiz Bolu’yu dünya kenti haline getirmek”

Bolu Belediye Başkanlığı, Suudi Arabistan Kraliyet Ailesi’nin Abant Tabiat Parkı’nda konaklamasıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, Bolu’nun turizm kenti hedefi doğrultusunda hızla ilerlediği belirtilerek, Bolu’yu turizm açısından hak ettiği noktaya taşımak için el birliği ile çaba harcanması gerektiği ifade edildi.

Bolu Belediye Başkanlığı’ndan konuyla ilişkin yapılan açıklama şöyle:

“Bolu Belediyesi olarak, Bolu’yu gerçek bir turizm kenti yapmak istiyoruz. Bu hedef için adım adım yürüyoruz. Çünkü Bolu sahip olduğu muhteşem doğası ile tüm ülkelere hitap edecek bir potansiyel taşıyor. Turizmde ülke, turist ayrımı yapılamaz. Dünyanın dört bir tarafından herkesin Bolu’nun güzelliklerini görmesini ve yaşamasını isteriz. Avrupalı, Ortadoğulu, Amerikalı fark etmez; bizim kapımız tüm kültürlere açık. Hedefimiz Bolu’nun uluslararası turizmde cazibe merkezi haline gelmesi. Özellikle bir kraliyet ailesinin Bolu’yu tercih etmesi Bolu’nun yavaş yavaş hedefine doğru ilerlediğini gösteriyor.

Turizm kenti hedefi hepimizin hedefi olmalı

Türkiye’nin turizm kenti olmayı hak eden illeri arasında çok müstesna bir yere sahip. Belediye olarak, bu bilinçle, turizm kenti olma hedefi doğrultusunda, çok önemli ve bilimsel çalışmalar yürütüyoruz.Şehrimizin hem ulusal hem de uluslararası turizm için vazgeçilmez bir merkez haline geleceğine inanıyoruz. Bu hedefe daha hızlı ulaşmak ise herkesin ve her kesimin desteğiyle, katkısıyla ve hedefe kilitlenmesiyle mümkün olacaktır. Çünkü turizm kenti olma hedefi tüm Boluluların hedefidir! 

 

Kapımız herkese açık

Bolu’nun çok önemli aşamalar kaydettiğini büyük bir mutlulukla fark ediyoruz. Uluslararası turizm açısından baktığımızda Bolu, hem Türki Cumhuriyetlerinin hem de bölgenin cazibe merkezi olma yolunda hızla ilerliyor. Abant Tabiat Parkı’nda konaklayan Suudi Arabistanlı konuklarımız da bu gelişmenin en son örneğini oluşturuyor.

Bolu’ya ekonomik açıdan katkı sağlayacak turistlerin Bolu’yu tercih etmesi mutluluk vericidir. Bu açıdan da Suudi Arabistan Kraliyet ailesinin çok sayıda seçeneğin arasından şehrimizi tercih etmesi bizi onurlandırmıştır.

“Ne olursan ol yine gel” felsefesiyle, şehrimizin kapısını hiçbir ayrım yapmadan herkese açıyoruz. Yapacağımız çalışmalarla, önümüzdeki yıllarda tüm dünyaya hitap eden bir turizm kenti olarak çeşitli kültürlerden konuklar ağırlamaya devam edeceğiz.Hedefimiz Bolu’yu bir dünya kenti haline getirmek.”

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON