BOLU BELEDİYESİ

Sektör: Kamu Link: http://www.bolu.bel.tr

Bolu Belediyesi’nden 230 Metrelik Dev Pankart

BOLU BELEDİYESİ’NDEN 230 METRELİK DEV PANKART


Bolu Belediyesi tarafından D-100 Karayolu Abant Kavşağı'na 230 metrelik dev pankart asıldı. “Aziz milletimize ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’a minnettarız. Sağ olun ve hep var olun” mesajının yer aldığı dev pankart vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

Bolu Belediyesi, FETÖ Terör Örgütü’nün 15 Temmuz darbe girişimi sürecinde Türk halkının Cumhurbaşkanı ve Başkomutanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde gerçekleştirdiği “15 Temmuz Kurtuluş ve Demokrasi Mücadelesi”ne minnettarlığını göstermek için dev bir pankart astı. D-100 Karayolu Abant Kavşağı’nda yer alan araziye asılan 230 metrelik dev pankartta ““Aziz milletimize ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’a minnettarız. Sağ olun ve hep var olun” mesajına yer verildi. Belediye tarafından dev pankartın yer aldığı yolun İstanbul’a gidiş tarafında da otobüs üzerine asılan diğer pankartta da “15 Temmuz Kurtuluş ve Demokrasi Destanıdır. Aziz Milletimize ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımız, teşekkürlerimiz sonsuz… Sağ olun ve hep var olun!” ifadeleri yer aldı.

Pankartlar yoldan geçen sürücüler tarafından büyük bir ilgi ve takdirle karşılandı.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, 15 Temmuz tarihinin Türkiye için bir milat olduğunu belirterek, bu süreçte büyük bir kahramanlık ve demokrasi destanı yazan Türk milletine ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’a çok şey borçlu olduklarını söyledi. Bolu Belediyesi olarak Türkiye’nin geleceğini kurtaran kahramanlara minnettarlıklarını sergilemek için dev bir pankart yaptırdıklarını kaydeden Yılmaz, “Bize bugünleri kazandıran milletimize, Cumhurbaşkanımıza çok şey borçluyuz. Onlar için ne yapsak az” ifadelerini kullandı.

BİZ BİRLİKTE ÇOK GÜZELİZ

Türkiye’de artık yeni bir dönem başladığını ifade eden Yılmaz, şunları söyledi:

“Ülkemizde FETÖ/PYD terör Örgütüne karşı 15 Temmuz’da gerçekleştirilen kurtuluş ve domokrasi destanı ‘Yenikapı Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ ile taçlandırıldı. Milyonlarca insan ‘tek yürek, tek milet’ mesajıyla tarihi bir görüntüye imza attı.’Biz birlikte Türkiye’yiz” diyerek, tüm dünyaya güçlü bir mesaj verdi. İstanbul’un dışında Bolu’da ve tüm illerde hepimiz aynı sesle, aynı heyecanla birliğimizi, beraberliğimizi haykırdık. “Yenikapı ruhuTürkiye’de yeni güzelliklere imza atmamıza vesile olacak. Biz birliğimize, dirliğimize, beraberliğimize sahip çıktığımızı tüm dünyaya muhteşem görüntülerle gösterdik.  Bolu halkı da 15 Temmuz’dan buyana büyük bir coşku ile demokrasi nöbetlerini sürdürüyor. Bu ülke bizim ve biz birlikte çok güzel bir ülkeyiz. Geleceğe büyük bir umutla bakıyoruz. Bu ruha sahip çıkmaya kararlıyız.”

Bolu Belediye Başkanı Yılmaz, Bolu belediyesi tarafından asılan dev pankart ile ilgiliyaptığı açıklamada şöyle devam etti:

 “Ülke olarak zor bir sınavdan “Birlik, Dirlik ve Beraberlik” içinde başarıyla geçtik. “15 Temmuz Demokrasi ve Kurtuluş Mücadelesi”, Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde, Hükümetimizin ve aziz milletimizin kararlı ve dik duruşuyla dünya tarihine yeni bir kahramanlık  ve demokrasi destanı yazdığımız tarihin adı oldu. Bu millet göğsünü kurşunlara, bombalara siper etti, tankların önünde durdu,  ülkemizi ve geleceğimizi karartmaya kalkışan hainlere karşı şanlı bir direniş sergiledi. Hainlere, paralel terör çetesine ve ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara karşı bir olduk, birlik oldu, tek yürek olduk. Ülke olarak demokrasi nöbetleriyle kenetlenerek, meydanları doldurduk. Kendi milletine kurşun sıkacak kadar gözü dönmüş, bu darbe girişiminde bulunan hainlere ve paralel terör çetesine karşı mücadelemiz büyük bir kararlılıkla sürüyor.

DİK DURACAĞIZ

Hepimize daha büyük sorumluluklar düşüyor artık.  “Tek vatan, tek bayrak, tek devlet, tek millet” diyerek,  hep dik duracağız, eğilmeyeceğiz ve bu yolda kararlılıkla ilerleyeceğiz.

Bolu 15 Temmuz sınavından alnının akıyla çıktı. Tüm Bolu halkı, Bolu Belediyesi çalışanları darbe girişimi gecesinde Belediye’ye ait iş makineleriyle D-100 Karayolu’nun Ankara ve İstanbul istikametlerinin İl Jandarma Komutanlığı ve Bolu 2’nci Komando Tugayı'nın bulunduğu çevreye çıkan tüm yolları kapattık. Darbeci hainlerin Bolu’dan çıkmasını canımızı hiçe sayarak engelledik.Bolu halkı bu tarihi sınavda ilk günden başlayarak gösterdiği duyarlılıkla, sabahlara kadar süren demokrasi nöbetleriyle örnek bir mücadele verdi. Biz de bu duyarlılığı ölümsüzleştirmek, canını ortaya koyan demokrasi şehitlerimize borcumuzu bir nebze ödeyebilmek için  Belediye Meydanı’nın adının “15 Temmuz Demokrasi Meydanı”,  Çıkınlar Mahallesi Parkı’nın adının da  “15 Temmuz Şehitler Parkı”  olarak değiştirdik.

15 TEMMUZ KAHRAMANLARINA MİNNETTARIZ

15 Temmuz’un kahramanları yıllar boyunca dilden dile anlatılacak ve çocuklarımız, torunlarımız bu kahramanların kanlarıyla sulanan bu ülkeyi ve demokrasimizi bizden daha iyi koruyacak. Biz 17-25 Aralık süreçlerinden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayeti sayesinde çıktık. Bu zor dönemleri de milletimizin gücü ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği ile atlatacağız.  Tüm dünyaya demokrasi dersi veren, geleceğimize sahip çıkarak adeta yeni bir kurtuluş mücadelesi verdik.  çıkan büyük milletimize ve milli iradenin sesi olan Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız  Recep Tayyip Erdoğan’a minnettarız.

BURHAN ÇELİK’E TEŞEKKÜR

Biz Bolu Belediyesi olarak yaptırdığımız bu dev pankartla milletimize ve Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı, teşekkürlerimizi ve bu yoldaki kararlığımızı yansıtmak istedik. Bu arazinin sahibi ve dev pankartın asılmasına izin veren değerli Burhan Çelik’e de yürekten teşekkür ediyoruz.

Bu vesileyle bu kutlu mücadelede şehit olan vatandaşlarımıza tekrar Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum.”

 

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON