BOLU BELEDİYESİ

Sektör: Kamu Link: http://www.bolu.bel.tr

Bolu Belediye Başkanlı Alaaddin Yılmaz Belediye Çalışmalarıyla İlgili Açıklama Yaptı

 

 

BOLU BELEDİYE BAŞKANI ALAADDİN YILMAZ:

“BAŞKANLIĞIN GEREĞİNİ YERİNE GETİRİYORUM. KEŞKE HERKES ‘GEREĞİNİ’ YAPSA…”

 “GÜNDEMDE KALMAK İÇİN YAPILAN ELEŞTİRİLER,  BOLU’YA ZARAR VERİYOR”

“SADECE İCRAATLA ANILMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ. TÜM SEÇİM VAATLERİMİZİ YERİNE GETİRDİĞİMİZ GİBİ ARTIYA GEÇTİK. ALDIĞIMIZ ÖDÜLLER BUNUN GÖSTERGESİ”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz,  belediye çalışmaları ile ilgili yaptığı açıklamada,  “Gündemde kalmak için yapılan eleştirilerin Bolu’ya zarar verdiğini belirterek, “Tüm seçim vaatlerimizi yerine getirdiğimiz gibi artıya geçtik. Aldığımız ödüller bunun göstergesi” dedi. Yılmaz, bu süreçte sabır gösteren ve destek veren tüm Bolu halkına teşekkür etti.

Bolu Belediye Başkanı olarak icraatlarıyla anılmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Yılmaz, Bolu halkına hizmet için Başkanlık koltuğunda oturduğunu, AB standartlarında yürütülen bu hizmetlerin belediyecilik tarihine geçeceğine inandığını söyledi. Bolu’nun tüm altyapısını tamamladıklarını, üst yapı çalışmalarının ise kent kimliği ve dokusu gözetilerek son hızla sürdüğünü kaydeden Yılmaz, “İzzet Baysal Caddesi’nde başlattığımız çalışmalar, Kent Meydanı, Katlı Otopark projelerimiz bütünün parçaları… Hepsi tamamlandığında Bolu bambaşka bir cehreye kavuşacak.  Yürüttüğümüz projelerle sadece bu yıl 3 ödül birden aldık. Bolu Belediyesi, 2012 yılında Türkiye’nin en ciddi yerel yönetimler ödülü olarak kabul edilen Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri’nde iki ödül birden kazanırken,  aynı zamanda ‘En Çevreci İkinci İl’ seçildi.

Demek ki başkanlığın gereğini yerine getiriyoruz. Keşke herkes ‘gereğini’ yapsa…” diye konuştu. 

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın açıklaması şöyle:

“Bolu Belediyesi olarak, popülist davranmayıp, önce alt yapıdan işe başladık ve tamamladık. Hatta Türkiye’de bu konuda birçok ‘ilk’i halkımıza yaşattık. Hepsini de şeffaf olarak,  halkımıza bilgi vererek ve yardım isteyerek yaptık.  Altyapı projeleri uzun ve zahmetli projelerdir. Buna rağmen bizim ‘olmazsa olmazımız’ oldu.  Bolu’nun kanalizasyon, içme suyu, atık su, katı atık gibi sorunlarına kalıcı çözümler getirdik.  Sıra üst yapıya geldi. İzzet Baysal Caddesi’nde başlattığımız çalışmalar Kent Meydanı, Katlı Otopark projelerimiz bir bütünün parçaları… Bu çalışmalarımızı şehrimizin kimliği ve dokusunu gözeterek yürütüyoruz. Bolu’yu AB standartlarında bir şehir haline getirmeye kararlıyız. Tüm projelerimiz tamamlandığında Bolu bambaşka bir cehreye kavuşacak. Bu açıdan belediyecilik tarihine geçeceğimize ben ve ekip arkadaşlarım tüm kalbimizle inanıyoruz.

Şunu unutmamalıyız, halkın gerçek ihtiyaçlarını ancak halk tarafından seçilmiş kişiler karşılayabilir. Ben bu açıdan demokratik bir ülkede yaşamanın ve belediye başkanlığı yapmanın gururunu duyuyorum. Demokrasilerde eleştirilerin de, övgülerin de özgürce ifade edilmesi, icraatların kamu yararına yerine getirilmesinde daha fazla katkı sağlar. Ancak sadece gündemde kalmak için yapılan eleştirilerin halka zarar verdiğini göz ardı etmemeliyiz.

Şunu açıkça ifade etmek istiyorum ki, yapıcı ve önce Bolu halkını düşünen, kamu yararını gözeten tüm eleştirilere açığız. Ama Bolu’yu ve halkının standartlarını yükseltecek icraatları geri döndürmeye çalışan hiçbir eleştiriyi dikkate almak istemiyoruz. Hiçbir belgeye dayanmayan, ‘karalama’ amaçlı eleştirilerin sadece bir şehre değil tüm ülkeye zarar verdiğini de bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Her kesimin önce Bolu ve halkını düşünerek, fikir beyan etmesi, altyapısı sağlam (!) ve çözüm üreten eleştirilerde bulunması, bizi ziyadesiyle memnun ettiği gibi, çalışmalarımızı bir adım daha ileriye götürmek için en önemli gücümüzü oluşturmaktadır.

Ekip arkadaşlarımla beraber ‘tüm vaatlerini yerine getiren bir belediye’ olmanın gururunu yaşıyoruz. Hatta aldığımız ödüller ‘artıya’ geçtiğimizi gösteriyor. Demek ki başkanlığın gereğini yerine getiriyoruz. Keşke herkes ‘gereğini’ yapsa… Bizim tek hedefimiz Bolu. Bu süreçte Bolu halkına verdiği destek ve sabır için bir kez daha teşekkür ediyorum ve ‘yaptıklarımızın yapacaklarımızın teminatı’  olduğunu bir kez daha belirtmek istiyorum.”

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON