BOLU BELEDİYESİ

Sektör: Kamu Link: http://www.bolu.bel.tr

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz: “Millet İradesine Darbe Yapılamaz”

BOLU BELEDİYE BAŞKANI ALAADİN YILMAZ:

“MİLLET İRADESİNE DARBE YAPILAMAZ”

“BOLU’DAN VE TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR KÖŞESİNDEN TÜM DÜNYAYA ÇOK BÜYÜK BİR DEMOKRASİ MESAJI VERDİK”

 

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, 15 Temmuz akşamı gerçekleştirilen darbe girişimi ile ilgili yaptığı açıklamada Türkiye Cumhuriyeti devletine karşı darbe girişiminde bulunan hainlerin asla amaçlarına ulaşamayacaklarını söyledi. Türk Milleti’nin darbecilere karşı birlik ve beraberlik içinde en iyi cevabı verdiğini kaydeden Alaaddin Yılmaz, “Asil Türk Milleti, siyasi görüş ayrımı olmaksızın paralel terör çetesine karşı demokrasi nöbeti tutarak, devletine, demokrasisine ve huzuruna sahip çıktı. Bolu’dan ve Türkiye’nin dört bir köşesinden tüm dünyaya çok büyük bir demokrasi mesajı verdik” dedi.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın darbe girişimine ilişkin açıklaması şöyle:

“Türkiye Cumhuriyeti ve demokrasisi dün gece önemli bir sınavdan geçti. Devletin zırhlı araçlarını ve silahlarını gasp eden paralel terör örgütüne hizmet eden dar bir kadro, Millete karşı kalkışma girişiminde bulunmuştur. Bu kendini bilmez ve Şerefli Türk Milletini bu şekilde sindireceğini düşünen bu dar kadronun hareketine en güzel cevabı yine Aziz Milletimiz vermiştir. Türkiye genelinde Türk Milletinin değerli evlatları siyasi görüş ayrımı olmaksızın paralel terör çetesine karşı demokrasi nöbeti tutarak, devletine, demokrasisine ve huzuruna sahip çıktı.

Bolu’dan ve Türkiye’nin dört bir köşesinden tüm dünyaya çok büyük bir demokrasi mesajı verdik. Milletin iradesine karşı darbe yapılamayacağını gösterdik. Milletimizin cesareti, Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve hükümetimizin dik duruş ile Cumhuriyet tarihinin en karanlık en büyük darbesi engellendi. Demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet ve yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

 

Bolu’da da tüm AK Parti teşkilatları ve diğer partiler farklı siyasi düşüncelere sahip tüm halkımız demokrasiye sahip çıkarak birlik ve beraberlik içinde hareket etmiştir. Dün akşam Valiliğimizden, Belediyemize ve diğer kurumlara kadar çok büyük bir mücadele ve dayanışma örneği sergilenmiştir.

Bolu halkımızı da duyarlı ve demokrasimize sahip çıkan davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum.

Bolu Belediyesi çalışanları da büyük bir özveri ile hareket ederek talimat olmadan gerekeni yapmış ve Belediye’ye ait  iş makineleriyle D-100 Karayolu’nun Ankara ve İstanbul istikametlerinin İl Jandarma Komutanlığı ve Bolu 2’nci Komando Tugayı'nın bulunduğu çevreye çıkan tüm yolları kapatmıştır. Duyarlı yaklaşımları için personelimizi tebrik ediyorum. Bu noktada hem Emniyetimiz hem de Valiliğimiz ile görüşmelerimizi yaptık ve gereğini yerine getirdik.

TSK bizim ordumuzdur. Türkiye’nin her kurumunda olduğu gibi aralarında yanlış yapanlar,  ihanet eden gruplar yer alabilmektedir. Bu hain çeteleri hangi kurumda olursa olsun amaçlarına ulaşamayacaktır. TSK içerisinde buna kalkışan güçlere karşı da TSK’nın onurlu, şerefli komuta kademesi bu paralel darbe girişimine engel oldu.

Bolu 2’nci Komando Tugayı da bizim bir parçamızdır.  Asker bizim askerimizdir. Ancak Bolu’da da dün gece ihanet çetesi ile hareket edenler vardı. Biz tüm Bolu halkı olarak,  Valiliğimiz, Belediyemiz ve tüm siyasi görüşlere sahip Bolu halkı olarak yanlış yapanlara ve ihanet edenlere karşı net tavrımızı koyduk.

Türkiye Cumhuriyeti çok büyük bir devlettir. Bunlara asla müsaade etmeyeceğiz. Bu vatana ihanet eden girişimler asla kabul edilemez. Topyekun her türlü yanlışa karşı durmaya devam edeceğiz. Tedbirlerimiz her türlü ihtimali karşı devam ediyor. Bizim için tek devlet tek millet tek bayrak var. Kimsenin şüphesi olmasın ki bu paralel terör örgütüne hizmet ederek bu kalkışmayı yapan vatan hainlerine gereken ceza en ağır şekilde verilecektir.

15 Temmuz gecesinin önemli unsurlarından biri de, tüm partilerin, farklı siyasi görüşe sahip halkımızın ortak bir hedef için, bu ülke için birleşebildiğini göstermiştir. Din, dil, ırk siyasi görüşü ne olursa olsun herkes demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçecek bu ihanet ayaklanmasına karşı durmuştur.

Birliğimizi, beraberliğimizi bozmaya yönelik bu girişime karşı duran Bolu halkı başta olmak üzere bütün Türk Milletine şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum.”

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON