GÖYNÜK BELEDİYESİ

Sektör: Kamu Link: www.bolugoynuk.bel.tr

‘Bolu Badminton Turnuvası’ na Göynük damgasını vurdu.

Bolu’da, 13–14 yaş arasında düzenlenen ‘Bolu Badminton Turnuvası’nın şampiyonları Göynüklü gençler oldu.

Bolu’da 19 Mart Salı günü gerçekleştirilen 13 – 14 yaş arası gençleri kapsayan Bolu Badminton Turnuvası’nın şampiyonları Göynük Ekibi oldu. Bolu Gençlik Hizmetleri İl Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen Turnuva’ya Göynük’ten katılan Yıldız Erkekler grubu birinciliği kazanırken, Yıldız Kızlar Grupları ise ikincilik ve üçüncülük elde etti.

Bolu Badminton Turnuvası’na en yüksek katılım Göynük’ten oldu. Turnuvaya Göynük ilçesini temsilen Ekinciler, Egemenlik ve Göynük Ortaokulları katıldı. ‘Küçükler’ ve ‘Yıldızlar’ dallarında yarışan Göynük Ortaokulu Yıldız Erkekler Ekibi birinciliği, Yıldız Kızlar Ekibi ise ikinciliği kazandı. Ekinciler Ortaokulu Yıldız Kızlar Ekibi ise üçüncü oldu.

“Göynüklü azimli gençler!”

Turnuvada şampiyon takımın beden eğitimi öğretmeni olan Sevda Doğan, Bolu Gençlik Hizmetleri İl Spor Müdürü Suat Çelen’in turnuva sonunda takımını tebrik ettiğini söyledi. Sevda Doğan, malzeme ve ekipman sıkıntısı yaşamalarına rağmen büyük başarı gösteren ekip ile gurur duyduğunu belirterek, ‘’Sayın Suat Çelen, turnuvaya en yüksek katılımı gösteren ve önemli bir başarı elde eden Göynüklü bu azimli gençleri, Bolu Gençlik Hizmetleri İl Spor Müdürlüğü olarak destekleyeceklerini ifade etti. Gençlerimizin daha başarılı olması için gerekli malzemelerin sağlanması konusunda bizlere söz verdi” diye konuştu.

Bolu’da şampiyon olan Göynük temsilcisi Yıldız Erkekler Grubu’nun yeni hedefi ise bölgeler arası Badminton turnuvası birinciliği.

Yaş ve cinsiyet farkı olmaksızın kadın ve erkeklerin eşit şartlarla mücadele ettiği, iki veya dört kişinin topu yere düşürmeden raketle karşılıklı vuruş esasına dayalı file üzerinden oynanan bir spor olan Badminton Türkiye’de yeni yeni yaygınlaşıyor.

Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan’ın konu ile ilgili açıklaması şöyle;

“Göynük Belediyesi olarak, gençlerimizin gelişimi için elimizden gelen her türlü desteği sağlıyor ve onların daha başarılı olmaları için çalışıyoruz. Düzenlenen turnuvaya gençlerimizin zamanında ve güvenle gidebilmeleri için ulaşım araçlarını tahsis ettik. Başarılarında ufak da olsa bir katkımız olduysa ne mutlu bize. Gençlerimizle gurur duyduk ve duymaya da devam edeceğiz. Göynük’ü temsil edecekleri Bölge Turnuvası’nda ekibimize başarılar diliyorum. Ayrıca bu turnuvayı düzenleyen Bolu Gençlik Hizmetleri İl Spor Müdürlüğü’ne ve emeği geçen herkese Göynük Belediyesi adına teşekkürlerimi sunuyorum.”

 

Logo ve Fotoğraflar

Görüntülenecek logo veya fotoğraf bulunamadı.
© 2018 NeSS İletişim
ICON